fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 metalové bohyne ktoré majú prednosti nielen v hlase! #1

Máte tip? napíšte nám mailom

Počúvate rock a metal? Určite ste si všimli, že tomuto žánru fandia najmä muži, no predsa sa nájde nejaké percento speváčok, ktoré dokonalo reprezentujú tento tvrdší žáner.

Aj vďaka ním sme spoznali kapely ako Evanescence, Within Temptation,The Agonist či Nightwish.  Dnes vám predstavíme prvú nádielku týchto krások, ktoré majú čo ponúknuť (nielen) hlasom.

Simone Simons

Túto ryšavú krásku z Holandska môžeme poznať z kapely Epica. V roku 2002 opúšťa kapelu frontmanka Helena Michaelsen a na jej miesto smeruje práve Simone. Kapela hrá symfonický metal a budúci rok vydáva už svoj šiesty album.

epica

Tarja Turunen

Fínsku kapelu Nightwish asi pozná každý metalový fanúšik. Ich speváčka dokázala neskutočne spojiť heavy metal spolu so symfóniou. Speváčkou v kapele bola takmer 10 rokov a dnes má úspešnú sólovú kariéru, vďaka ktorej navštívila napríklad aj festival Rock pod Kameňom na východnom slovensku.

tarja

Alissa

The Agonist melodic-death metalová kapela, kde je za mikrofónom práve Alissa. Nikto by snáď ani nepovedal, že takáto kráska môže mať predpoklady aj na scream, ktorý je prekrývaný krásnymi melodickými refrénmi. V roku 2012 dokonca bola pozvaná ako zastupujúca spevačka kapely Nightwish, kde zastúpila chorú speváčku Annete Olzon na jednom z koncertov.

Prečítajte si tiež:
Ektor v dráždivom klipe repuje o prázdnom sexe

the

Taylor Momsen

Na záver tejto časti sme si nechali lahôdku- Taylor Momsen ktorá pôsobí v kapele The Pretty Reckless. Táto americká alternatívna rockova kapela z New Yorku v 2014 vydala svoj druhý štúdiový album s názvom “Going To Hell”.

the pretty

zdroj wikipedia.org

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií