fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Užite si kopec zábavy: Najlepšie spoločenské hry na dlhé jesenné večery

Máte tip? napíšte nám mailom

S príchodom chladnejších večerov si radi vychutnávame príjemnú papučovú kultúru v obývačke. Tento čas nám môžu spríjemniť najlepšie spoločenské hry, ktoré prinesú plno zábavy. Ktoré to sú?

Najlepšie spoločenské hry – Človeče, nehnevaj sa

Spomínate si, ako ste sa v detstve hádali o to, akej farby budú vaši panáčikovia? Človeče, nehnevaj sa je asi najznámejšia zo spoločenských hier, ktorú obľubujú malí aj veľkí. Hra pre dvoch až štyroch hráčov je napínavá, pretože ľahko môže prísť k zvratom a víťazstvom si nemôže byť istý nikto. Úlohou hráčov je dostať do domčeka svojich panáčikov a nenechať si ich vyhodiť. Táto legendárna spoločenská hra sa rokmi dočkala viacerých úprav a ak sa vám zdá nudná, skúsiť môžete jej verziu s alkoholom. Namiesto panáčikov dostanete štamperlíky a zábava sa tak môže začať.

spoločenské hry
Zdroj: Pixabay.com

Monopoly, Dostihy a stávky, Investor

Chcete sa na malý okamih cítiť ako bohatý investor a budovať si svoje vlastné impérium? V tom prípade vám do oka padne hra pre celú rodinu – Monopoly. Jej cieľom je zbohatnúť a pripraviť ostatných hráčov o majetok. Kupujete budovy a obchody, vyberáte nájomné. Podobnou hrou je aj Investor, kde sa snažíte pochopiť svet financií, nakupovať a predávať podniky a pobočky. Ak vás nelákajú pozemky, budovy a nájmy, skúste Dostihy a stávky. Dostanete sa do sveta koní a pretekov a opäť sa naučíte niečo nové.

Prečítajte si tiež:
Zábava pre najmenších: TOP detské hry, ktoré navyše rozvíjajú myslenie a zručnosti

Karty

Stará dobrá klasika, ktorá nikdy nesklame. Sedminové i žolíkové karty nechýbajú asi v žiadnej domácnosti a hry môžu byť pre dvoch a viac hráčov. Žolík, kanasta, sedma, faraón či poker vás dokážu zabaviť na celé hodiny. Obľúbené sú však aj na dovolenke, pretože v kufri nezaberú veľa miesta a prinesú kopec zábavy. Chcete ich ozvláštniť? Čo takto vyzliekací poker pre dvoch alebo hra o drobné či dobrú večeru? Z módy nevyjde ani populárne kvarteto, ktoré ľahko zabaví až štyroch hráčov.

kartové hry
Zdroj: Pixabay.com

Activity

Chystáte sa na rodinný večer alebo na chatu s priateľmi? V tom prípade si nezabudnite nachystať už tiež legendárnu hru Activity. V roku 2011 získala cenu Hračka roka a dnes sa môže pýšiť niekoľkými ďalšími variantami. Zabaví troch a viac hráčov a niekedy sa pri nej aj poriadne zapotíte. Princíp Activity spočíva v tom, že vysvetľujete rôzne pojmy pomocou kreslenia, slovného opisu alebo pantomímy. Výbuchy smiechu budú samozrejmosťou a zistíte, že aj keď to môže vyzerať celkom jednoducho, nemusí to tak byť.

Scrabble

Táto hra vznikla už veľmi dávno a aj na Slovensku si získal svojich fanúšikov. Je jednou zo spoločenských hier, kde nestačí len šťastie, ale aj šikovnosť. Skladáte slová z písmeniek v rôznej hodnote a niekedy zistíte, že ani bohatá slovná zásoba nemusí postačovať. Kým z niektorých písmen vytvoríte doslova zástupy slov, iné budú nepovšimnuté čakať na svoju príležitosť. Niektoré políčka na hracom pláne znásobia hodnotu slov alebo písmen a tak sa môže stať víťazom naozaj každý z hráčov.

Prečítajte si tiež:
WHO chce, aby si zostal doma a hral počítačové hry!
najlepšie spoločenské hry
Zdroj: Pixabay.com

Twister

Túžite po  skvelej zábave, ale nechce sa vám len tak hádzať kockou a sledovať, ako sa posúvajú panáčikovia? Rozhodne potom vyskúšajte hru Twister, ktorá preverí nielen rovnováhu, ale aj obratnosť. Začína sa to točením rulety, ktorá určí, kam sa kto pohne. Kombinujú sa farby a končatiny, výsledkom čoho môžu byť úsmevné príhody a snaha nespadnúť na svojho spoluhráča. Môžu ju hrať dvaja hráči, ale najlepšia je pre väčšie skupiny, kedy sa začne nefalšovaná zábava. Stráviť takto môžete celé hodiny ani si nevšimnete, ako rýchlo ubehne čas. Najlepšie spoločenské hry zoženiete v každom dobrom obchode.

Prečítajte si tiež:

Zábava pre najmenších: TOP detské hry, ktoré navyše rozvíjajú myslenie a zručnosti

Zdroj: Kartovehry.com, eduworld.sk, rankito.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií