fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Adrenalínové zážitky: Vyskúšate let balónom, off-road jazdu, voľný pád či paddeboarding?

Máte tip? napíšte nám mailom

Máte po krk nudy a stereotypu? Ste stále v jednom kolobehu a neviete, ako by ste sa z neho dostali? Radi by ste sa odreagovali, no oddychovať dlho nevydržíte? Vyskúšajte adrenalínový zážitok!

Žijeme vo svete, ktorý si vyžaduje človeka úplne celého. Väčšinu z nás pohlcuje práca alebo škola, v ktorej sme takmer polovicu dňa. Netrpezlivo čakáme na prázdniny či dovolenku, a potom, keď obe skončia, opäť čakáme na ďalšie dni voľna.

Zdroj: pexels.com

Okoreňte si život netradičným a originálnym adrenalínovým zážitkom, na ktorý budete spomínať ešte dlho. Taktiež zistíte, kam siaha vaša odvaha a limity. 

Ak poznáte niekoho, kto má meniny alebo narodeniny v letných mesiacoch a hrozí mu syndróm vyhorenia, nepoznáme lepší darček, ako:

  • Let balónom

Nebojíte sa výšok a pohľad na nádhernú slovenskú krajinu vo vás vzbudzuje neopísateľné emócie? Potom je let balónom pre vás tá správna voľba. Spoločnosti, ktoré takéto lety poskytujú, vám vedia absolútne vyhovieť. Dátum, miesto a čas si vyberáte podľa zoznamu. Ten zväčša automaticky posielajú na e-mail po zaevidovaní rezervácie. Vyberať si môžete aj počet pasažierov, ktorí budú letieť spolu s vami. Do úvahy sa berie aj celková váha zúčastnených. 

V ponuke je i súkromný let, ktorý vám zaručí, že si let v teplovzdušnom balóne užijete iba vo dvojici alebo v kruhu svojej rodiny či známych. Niektoré spoločnosti uvádzajú, že si ho musíte priplatiť, iné majú jednotné ceny. O tom, či sa bude letieť, vás budú včas informovať telefonicky. Všetko záleží od počasia. 

View this post on Instagram

Sibf2018

A post shared by Matej Hrustinec (@balonom.sk) on

Rozbaľovanie a nafukovanie balónu je tiež zážitok

Štartuje sa buď skoro ráno po východe slnka, alebo vo večerných hodinách pred západom (aj to záleží iba od vás, ako vám to vyhovuje). Po príchode na miesto odletu a zoznámení sa s posádkou začína to najlepšie – prvý skvelý zážitok pred vzlietnutím v podobe rozbaľovania a nafukovania balónu.

Počas toho, ako sa balón vďaka teplému vzduchu z horáku nafukuje, si môžete urobiť množstvo nezabudnuteľných fotografií. A to nielen v okolí balóna či neskôr priamo vo vzduchu v podobe selfíčok, ale aj rovno v ňom. Môžeme potvrdiť, že je to super pocit stáť rovno vo vnútri nafúknutého balónu a pózovať. Hoci sme leteli minulý rok, fotky a video zo záverečného ceremoniálu pozeráme dodnes.

Po nafúknutí všetci pasažieri nastúpia do prúteného koša a vzlietnu (nemusíte mať obavy, že kvôli nízkemu vzrastu by ste doň nenastúpili, po bokoch sú otvory, kde vložíte chodidlo a „prehupnete” sa do vnútra).

View this post on Instagram

Rbf2018

A post shared by Matej Hrustinec (@balonom.sk) on

Razom sa ocitnete v úplne inom svete vo výške 50 až 300 m nad zemou. Samotný let trvá presne 1 hodinu, celý zážitok však spolu s rozbaľovaním a nafukovaním balónu je na 3 až 4 hodiny.

O dovoz je postarané

Po pristátí na to najvhodnejšie miesto, ktoré určia piloti podľa smeru vetra a plochy pod nimi, všetkých pasažierov čaká ceremoniál s krstom a pasovaním do šľachtického balonárskeho stavu v podobe titulu barones (pre mužov) a baronesa (pre ženy). Opäť sa môžete plne angažovať pri vyfukovaní a balení balónu. My sme sa tejto milej aktivity „striasli”, pretože na mieste pristátia už čakali ľudia, ktorí balón videli z diaľky a mali z toho väčšiu radosť ako my. A tak balón napokon zložili za nás.

Odvoz späť neriešite, na mieste pristátia vás už bude čakať sprievodné vozidlo, ktoré vás odvezie späť na miesto štartu.

  • Off-road jazda

Nič pre bábovky. Pri tomto športe sa poriadne zapotíte. 

Poukaz vám hneď po zaplatení pošlú na mail. Nemusíte ho však využiť hneď, jeho platnosť je až 12 mesiacov. Preto ho môžete pokojne kúpiť ako darček pod stromček a využiť až v lete. Trať je plná už na prvý pohľad zdanlivo neprekonateľných prekážok, pri ktorých zdolávaní sa mnohým zastaví dych. Veď ide o poriadny adrenalínový zážitok.

Po krátkom zaškolení (inštruktor vám vysvetlí ovládanie a čo-to porozpráva aj o samotnom automobile) sadnete za volant a pokúsite sa zdolať množstvo rôznych prekážok.

Voda, piesok, kamene, bočný náklon, blato, či až 70 % stúpanie

Keď sme hľadali recenzie, našli sme iba pozitíva: „Neuveríte, ak si to na vlastnej koži nevyskúšate – brod, rampa, krátery, štrk, ba dokonca jazda po schodoch, vravel som si nemožné a ono sa to vážne dalo!” alebo „nabudúce musíme ísť na dlhšie, hodinka bola málo.”

Do auta si môžete vziať aj partiu kamošov, pre ktorých to bude rovnako skvelý zážitok ako pre vás. Podľa typu zakúpeného preukazu si môžete užívať 30, 60 alebo až 120 minút adrenalínovej jazdy.

Nie je to iba pre drsňákov, ženské pohlavie si taktiež príde na svoje. 

https://www.instagram.com/p/Bur62fqADmM/

  • Voľný pád

Tak to je paráda. Simulátor voľného pádu verne simuluje skok a voľný pád zo 4 km. V letovej komore prúdi vzduch rýchlosťou od 200 – 270 km/h. Na začiatku každý účastník prejde školením, kde sa naučí trochu teórie a pohyby.

Oblečie si zapožičanú helmu, kombinézu, okuliare a ide sa na to. Lietanie vo veternom tuneli prebieha pod dozorom inštruktora, ktorý pomáha, aby si lietanie každý čo najviac užil. 

Simulátor je maximálne bezpečný a vhodný aj pre deti od 5 rokov. Aby ste na svoj let nezabudli, spoločnosti ponúkajú za istý poplatok i DVD záznam.

Ide však len o niekoľko minút zábavy (2 až 4), za ktoré u renomovaných firiem zaplatíte v závislosti od počtu osôb (najviac dve) od 45 do 90 eur. 

  • Paddleboarding

Je jednoduchý vodný šport, pri ktorom stojíte na špeciálnom surfe, respektíve plaváku a pádlujete. Plavák je oveľa širší ako surf, takže na ňom udržíte stabilitu jednoduchšie. Aj v tomto prípade sa nevyhnete menšiemu tréningu, po ktorom už jazdíte ako skúsený paddle-boarder.

Skvelé je, že nemusíte cestovať k moru a byť v trvalom strachu, či náhodou vo vašej blízkosti nekrúži žralok (i keď, aj to by bol poriadny adrenalínový zážitok, čo poviete?).

https://www.instagram.com/p/Bx9iT2XlGKt/?igshid=4bkpn1yjgqq0

Rybník, priehrada či rieka

Závisí od toho, na aké vody sa pre začiatok cítite, či skôr stojaté alebo poriadne divoké. Z vymenovaných športov ide o jediný, pri ktorom dáte zabrať celému telu. Pri pádlovaní zapojíte lýtka, chrbát, brucho aj ruky. Niečo podobné sme písali aj pri kolobežke. Nemusíte teda hodiny stráviť medzi štyrmi stenami v posilňovni, stačí vám vyjsť rovno do prírody a mať radosť z dobre vykonanej práce na svojom tele.

Môžete začať napríklad na jazere Draždiak pri Petržalke, Zlatých pieskoch, Vodnom diele Žilina, Teplom Vrchu, Liptovskej Mare či Seneckých jazerách. Ceny za požičanie výbavy sa pohybujú od 5 €.

Nemusíte sa vôbec vyznať, s výberom správneho paddleboardu vám pomôže skúsený inštruktor.

Čo na seba?

Ideálnou možnosťou sú plavky, pretože zo začiatku sa vám budú určite trochu triasť nohy a pádu do vody sa nevyhnete. Aj napriek tomu ide o nezabudnuteľný zážitok, ktorý v lete určite poteší i rodiny s deťmi. Pádlovať môžete vedľa seba viacerí.

Na „palubu” si môžete dokonca zobrať aj domáceho miláčika. Dávajte však na neho veľký pozor, hrozí mu úpal, prehriatie či dehydratácia. Písali sme o tom len nedávno

View this post on Instagram

#skiffo #leto #pozicovnasupov.sk #paddleboarding #fox #utulkac

A post shared by Martin (@pozicovnasupov.sk) on

Zdroj: adrop.sk, blog.mall.sk, instagram.com/pozicovnasupov.sk, instagram.com/Matej Hrustinec, instagram.com/offroadslikegirls

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií