fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak celoplošné testovanie na COVID-19 neprebehne, Igor Matovič podá demisiu 

Premiér Igor Matovič dnes na tlačovej konferencii povedal, že Slovensko by sa malo pripraviť na veľké, masívne testovanie na nový koronavírus.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak však plošné testovanie neprebehne, Igor Matovič podá demisiu. ,,Nastal čas, aby som ako predseda vlády ľuďom na Slovensku povedal, ako to je v skutočnosti o niečom, čo sa tak začína pomalinky šuškať, že sa niečo chystá. Nastal čas, aby som sa priznal k tomu, že posledné tri týždne sme chystali potichu najväčšiu operáciu aká bola kedy na Slovensku uskutočnená a to je celoplošne pretestovanie všetkých obyvateľov Slovenska. Nielen raz, ale dva víkendy po sebe” povedal premiér.

Cieľom testovania je podľa jeho slov zabránenie šíreniu koronavírusu. Matovič avizoval, že testovanie bude pravdepodobne prebiehať počas dvoch víkendov počas Sviatku všetkých svätých.

Bude testovanie povinné?

Matovič povedal, že testovanie preberali aj v Bruseli s Merkelovou: “Tri týždne sa nám to podarilo udržať pod pokrievkou, ale zatiaľ nemáme odpoveď na všetky otázky,” odpovedal Matovič, či bude alebo nebude testovanie povinné.

Podľa neho bude pravdepodobne zriadených 5997 odberových miestností a na každom by bolo asi 7 ľudí.

Sulík sa na sociálnej sieti vyjadril, ako bude testovanie prebiehať: ,,CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE – SPRÁVNY KROK. Testy sú kúpené, na Dušičky pretestujeme všetkých obyvateľov a budeme vedieť, kto je a kto nie je nakazený. Potom je to na zodpovednosti infikovaných, aby dodržali karanténu.
Prosím veľmi pekne všetkých, aby sa testovania zúčastnili.
P.S.: test je antigénový, stojí 4€, výsledok je do 20 minút a testovať sa bude vo volebných miestnostiach.“

Mimoriadna vláda bude zasadať v nedeľu

Kvôli celoplošnému testovaniu bude zajtra zasadať mimoriadne aj vláda. Na nej sa budú rozoberať prípravy na celoplošné testovanie pod záštitou Ozbrojených síl SR.

Prečítajte si tiež:
Slovensko šalie, doprava kolabuje! Ľudia sa nemôžu dostať do práce

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií