Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako malé talianske mesto znížilo počet nových prípadov koronavírusu na nulu?

Talianske mesto drasticky znížilo počet nových koronavírusových infekcií a minulý týždeň sa dostalo na 0 nových prípadov.

Zdá sa, že malé talianske mesto tak drasticky znížilo výskyt koronavírusových infekcií, že minulý týždeň sa dostalo na nulu – po zavedení agresívnej taktiky na obmedzenie šírenia.

Mesto Vo Euganeo v severnom Taliansku zaznamenalo tretí februárový týždeň skupinu prípadov nákazy novou chorobou koronavírusu (COVID-19) a už 21. februára bolo miestom prvého úmrtia v krajine na COVID-19.

Po tejto smrti uviedli mesto do totálnej karantény a na koronavírus otestovali všetkých 3 300 obyvateľov.

Toto hromadné testovanie odhalilo, že asi 3% obyvateľov bolo infikovaných vírusom, pričom asi polovica z nich nevykazovala žiadne príznaky. Po dvoch týždňoch prísnej blokády a karantény bolo infikovaných iba 0,25% obyvateľov. Mesto týchto posledných niekoľko prípadov izolovalo a odvtedy sa znovu otvorilo.

Vo Euganeo nehlásil žiadne nové prípady od piatku 13. marca.

„Zistili sme, že izolovaním všetkých pozitívnych prípadov, či už mali príznaky ochorenia alebo nie, sa nám podarilo znížiť prenos koronavírusu o 90%,“ hovorí Andrea Cristani, profesorka mikrobiológie na univerzite v Padove v Taliansku, ktorá pomohla vykonávať testovanie.

Táto správa je odrazom nedávneho vyhlásenia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). „Máme jednoduchý odkaz pre všetky krajiny – testovať, testovať, testovať. uviedol Tedros Adhanom Ghebreyesus, generálny riaditeľ WHO, na tlačovej konferencii v pondelok 16. marca.

„Všetky krajiny by mali byť schopné otestovať všetky podozrivé prípady. Nemôžu bojovať proti tejto pandémii so zaviazanými očami.“

Prípady COVID-19 sa vo zvyšku Talianska v posledných týždňoch prudko zvýšili. Krajina už oznámila viac ako 35 700 prípadov a vyše 3 000 úmrtí.

Zdroj Livescience.com Mail Online
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií