fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Nedotýkať sa tváre! Vibračný náramok ti udrží ruky na uzde

Umývanie rúk je kľúčom k zamedzeniu šírenia koronavírusu. Aby sa však ľudia nedotýkali tváre, spoločnosť Slightly Robot prináša vibračný náramok.

Máte tip? napíšte nám mailom

Startup Slightly Robot pracovala na novinke tri roky. Tá je určená najmä na riešenie trichotilománie alebo iných obsedantno-kompulzívnych porúch, ako napr. hryzenie nechtov. Trichotilománia je posadnutosť vyťahovať si pod vplyvom stresu chlpy či vlasy. Vibračný náramok začne vibrovať vždy, keď sa ruka nositeľa priblíži k ústam, nosu alebo očiam.

Po vypuknutí koronavírusu bol náramok prepracovaný ako Immutouch. Obsahuje gravimeter (merač tiažového zrýchlenia), ktorý je kalibrovaný so smartfónom a vibruje vždy pri blízkosti rúk s tvárou. Dokonca bola vyvinutá aplikácia na sledovanie, ako často a kde sa nositeľ dotýka tváre. Zakladatelia Slightly Robot Matthew Toles a Justin Ith hovoria:

„Pri probléme ako COVID-19 by mal pomôcť svojou trochou každý. My sme boli dobre vybavení na úlohu vyvinúť vibračný náramok a bolo našou povinnosťou to vyskúšať. Jeden z našich rodičov má autoimunitné ochorenie, ktoré vyžaduje, aby užíval imunosupresívne lieky. Keďže má vyše 60 rokov a oslabenú imunitu, je potrebné udržiavať jeho okolie v čistote a bezpečí.“

Pamätať na to, aby sme držali ruky od tváre, môže byť ťažké. Často sa dotkneme nosa či úst bez toho, aby sme si to uvedomovali. Výstražné zariadenie sa ukazuje ako účinné pri liečbe trichotilománie, takže Immutouch môže byť skvelý spôsob pripomínania, aby ste držali ruky dole. Preto môže tiež pomôcť v boji s nebezpečným koronavírusom. Vibračný náramok je k dispozícii za 50 dolárov (45 eur).

Prečítajte si tiež:
Boj s koronavírusom: Robot, ktorý pomáha pacientom
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Science Direct Techcrunch Immutouch
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií