fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 tipov, ako na bolesť hlavy bez liekov: Pomôže masáž aj uviazaná šatka!

Máte tip? napíšte nám mailom

Bolesť hlavy potrápi počas života každého človeka. Niekoho viac, iného menej. Vie narušiť náš pokojný spánok, pokaziť náladu, obmedziť v práci, či prekaziť príjemne strávené chvíle. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov, ako ju efektívne odstrániť, pričom nemusíme hneď siahať po analgetikách. Viete, ako na to?

Pitný režim

Bolesť hlavy mnohokrát pramení z dehydratácie. Snažte sa jej predchádzať a denne vypite aspoň 2 litre tekutín. V prípade, ak vás začne bolieť hlava, vypite pohár čistej vody a začnite dopĺňať pravidelne tekutiny.

Pozor! Mlieko sa za tekutinu nepovažuje.. Veľký pozor tiež dávajte pri pití kávy, čierneho čaju a alkoholu. Tieto tri nápoje naše telo viac dehydrujú, ako hydratujú.

5 trikov ako účinne odstrániť bolesť hlavy bez liekov
Zdroj: Instagram @laicaczsk

Masáž a vône

Skvelým pomocníkom pri odstránení bolesti hlavy je aj masáž krku, čela alebo šije. Použite pri tom obyčajnú Alpu alebo mätový olej. Odborníci sa zhodujú, že mäta a olej z nej môže pri bolestiach hlavy pomôcť účinnejšie ako analgetiká.

Popri masáži si nezabudnite zapáliť vonnú lampu, do ktorej pridajte pár kvapiek eukalyptového oleja. Skvelou voľbou je aj levanduľový, medovkový, rozmarínový či olej z citrónovej trávy.

Prečítajte si tiež:
Dáte si radšej kávu alebo čaj? Tieto nápoje vedia veľa prezradiť o svojich milovníkoch!
liečba aromaterapiou
Zdroj: Instagram

Chlad

Hneď pri prvých náznakoch bolesti hlavy, je dobré priložiť si na šiju a čelo vrecko s ľadom, ktoré si zabalíme do utierky. Na odstránenie bolesti hlavy je tiež skvelý studený zábal nôh. Namočte uteráky do studenej vody, alebo použite chladiace náplne. Zabaľte si lýtka a prikryte sa dekou.

5 trikov ako účinne odstrániť bolesť hlavy bez liekov
Zdroj: Instagram @blaze_refrigeration.18

Bylinky

V boji proti bolestiam hlavy je veľmi účinný aj čaj z dubovej kôry. Jeho hlavnou účinnou látkou je salicín, ktorý v jeho syntetickej podobe nájdeme napríklad aj v aspiríne či iných druhoch analgetík. Príprava čaju z dubovej kôry je jednoduchá. Kopcovitú čajovú lyžičku drogy pridajte do štvrť litra studenej vody. Zmes priveďte k varu. Následne okamžite odstavte a nechajte odvar 5 minút lúhovať. Čaj sceďte a popíjajte.

Odstráňte bolesť hlavy
Zdroj: Unsplash.com

Pevne uviazaná šatka

Ak vás bolí hlava, skúste si okolo nej uviazať šatku, ktorú pevne stiahnete. Znížite tak prietok krvi a stlmíte bolesť hlavy.

Čítajte tiež:

Štúdia odhalila príčiny migrény: Za neznesiteľnú bolesť hlavy môže káva!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií