fbpx
Ak máte stresujúce obdobie, jedzte tieto 4 potraviny

Ak máte stresujúce obdobie, jedzte tieto 4 potraviny

Dôležité pracovné stretnutie, skúška v škole, partnerské nezhody alebo len to, že máme počas dňa toľko aktivít, ktoré naša hlava nedokáže spracovať. To všetko a omnoho viac nám v tele hromadí až príliš veľa stresu. 

Stres môže spôsobiť rôzne srdcové a iné choroby. Dokonca nám môže spôsobiť infarkt. Ak už proti stresu nezaberá cvičenie či dostatok spánku, ocitáme sa na pokraji zúfalstva. Tomu však od dnes nastáva koniec.

Vedci totiž objavili účinky potravín, vďaka ktorým sa nám podarí zbaviť sa nervozity či stresu. Nie všetky začnú fungovať okamžite, ale ich pravidelné konzumovanie prinesie vytúžené výsledky.

Špenát

ako sa zbaviť stresu
Zdroj: unsplash.com

Väčšina ľudí špenát neobľubuje, čo môže byť veľká chyba, pretože táto zelená rastlina nie len obohatí farby na tanieri, ale taktiež nám svojimi zložkami pomáha odbúrať pocity nervozity.

Slnečnicové semienka

Podľa Eboliho, sú slnečnicové semená skvelou zložkou, ktorá pomáha znižovať pocity napätia. Spôsobuje to fakt, že semienka sú naplnené horčíkom, ktorý je dobrý na zmiernenie depresie, bojuje proti únave a podráždenosti.

Ashwagandha

Je rastlina, ktorá bola v Indii využívaná a uctievaná tisíce rokov. Táto rastlina má schopnosť posilniť nervový systém a upokojiť pocity úzkosti. Bylina je často dostupná vo forme prášku, preto je dobré pridať malé množstvo do jogurtu alebo do kokosovej vody.

Čokoláda

Čokoláda je skvelá na zníženie stresu, najmä ak je tmavá. Je jedno ako často počas dňa ju konzumujeme, jej blahodarné účinky nám dopomáhajú zbaviť sa nielen stresu, ale aj napätia či depresie.

ako sa zbaviť stresu
Zdroj: unsplash.com

zdroj: elitedaily.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Skvelé recepty na smoothie od Evs Lok! Oslávte blížiaci sa príchod leta výnimočnými chuťami
Google+ Linkedin
Veronika Kúdelová

Som veselá kopa, ktorá sa rada smeje. Písanie je mojou najväčšou záľubou, pretože mojej fantázii nekladiem žiadne medze.