fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zaujímalo vás niekedy ako vidia malé deti? Vedci to skúmali a priniesli odpoveď

Máte tip? napíšte nám mailom

Vedci skúmali ako vidia malé deti. Odpoveď priniesli vo forme fotografii…

Mnoho rodičov sa čuduje, prečo ich bábätko niekedy na ich tváre a výrazy reagujú a niekedy nie. Tu sa teda naskytá otázka – Ako vidia malé deti? Nórska Univerzita Psychológie v spolupráci s univerzitou Upspsala vo Švédsku sa rozhodli skúmať, ako malé bábätka vnímajú emócie svojich rodičov v závislosti od ich vzdialenosti.

Celý výskum prebiehal na pomocou videokamery, pričom reakcia dieťaťa bola indikátorom toho, či danú emóciu rodiča vníma alebo nie.  Bábätká sú totiž tiež schopné napodobňovať emócie svojich rodičov už od prvých dní, avšak neznamená to, že skutočne vedia, čo vyjadrujú.

Takto vidia bábätká

Zo štúdie teda vyplýva, že ak chcete, aby vaše dieťa videlo a vnímalo vašu reakciu, mali by ste byť od neho vzdialení do 30 centimetrov, pri väčšej vzdialenosti je preňho totiž už problém rozoznávať vaše emócie.

 

 

Zdroj: Telegraph

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií