fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ani koronavírus ich nezastaví! Láska tohto staršieho páru nepozná hranice

Starší pár našiel krásny spôsob, ako si udržať vzťah počas pandémie. Po vypuknutí koronavírusu sa takto každodenne stretávajú na hranici.

Máte tip? napíšte nám mailom

V blízkosti mesta Aventoft sa stretáva starší pár Inga Rasmussen (85) z Dánska a Karsten Tüchsen Hansen (89) z Nemecka, aby sa zhovárali a podelili sa o drink, sediac v odporúčanej bezpečnej vzdialenosti. Podelili sa s nami o návod, ako si udržať vzťah počas pandémie.

Hranica medzi Nemeckom a Dánskom bola uzavretá pred dvoma týždňami, v období prepuknutia choroby COVID-19. Nemecko má asi 63 000 potvrdených prípadov vírusu a Dánsko viac ako 2 500.

V európskom schengenskom priestore, ktorý umožňuje neobmedzené cestovanie po rozsiahlych úsekoch kontinentu, sa opäť obnovili hranice medzi krajinami, v niektorých prípadoch po prvýkrát za 25 rokov.

Tento starší pár sa však nenechá zastaviť globálnou pandémiou. „Je to smutné, ale nemôžeme to zmeniť,“ povedala pani Rasmussen nemeckej verejnoprávnej televízii Deutsche Welle.

Obaja sa stali počas tejto krízy miestnymi celebritami po tom, čo ich našiel starosta mesta Tonder, keď bol na bicykli.

Pár sa prvýkrát stretol pred dvoma rokmi a odvtedy sú spolu takmer každý deň
Pár sa prvýkrát stretol pred dvoma rokmi a odvtedy sú spolu takmer každý deň

Pani Rasmussen chodí na hranice z mesta Gallehus autom, zatiaľ čo pán Hansen jazdí na bicykli z mesta Süderlügum.

Počas stretnutia si niekedy dajú pohárik pálenky, ale pani Rasmussenová sa radšej drží kávy. „Koniec koncov, musím riadiť auto,“ povedala dánskym novinám Der Nordschleswiger.

Prečítajte si tiež:
Na očkovanie sa môžu hlásiť ľudia od 45 rokov. Termíny sú voľné už od zajtra!

Pani Rasmussen a pán Hansen spolu v minulosti chodievali na výlety a po skončení šírenia koronavírusu plánujú znovu cestovať. Je to jeden inšpiratívny pár, ktorý si našiel tvorivý spôsob, ako udržať vzťah počas pandémie nažive.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc.com
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií