Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIESTA HROZY: Aokigahara, miesto, kde je každý rok nájdených vyše 100 mrtvol!

Najznámejšia hora Fudži v Japonsku je známa nie len svojou majestátnosťou, ale aj miestom, kde každoročne mnoho ľudí trávi posledné minúty svojho života. Les Aokigahara ktorý leží na úpätí hory Fudži pripomína z diaľky romantické miesto no zároveň je to miesto, v ktorom ročne spáchajú stovky ľudí samovraždu, prevažne obesením.

aokigahara

Prečo práve Aokigahara?

Prečo v tomto lese Japonci ukončujú svoj život nie je dodnes známe, ale podľa všetkého za to môže jedna kniha, ktorá mala na Japoncov vplyv. Tento pralesa samovrahov skúma už niekoľko rokov miestny geológ Azusa Hayano. O tomto hrôzostrašnom mieste natočil aj krátky film, ktorý má hrôzostrašné zábery. Iba Hayano objavil v lese minimálne stovku mŕtvych tiel, no ani on nevie prísť na príčinu, prečo sa z krásneho hustého Japonského lesa v malebnom prostredí stal raj pre samovrahov. Toto miesto smrti ukrýva najviac mŕtvych tiel vo svojom strede. Srdce lesa pomenovali Jukai, čo v preklade znamená More stromov.

Samovrahovia si prinášajú so sebou spomienky

Nájdené mŕtvoly, ktoré tu miestni obyvatelia či úrady našli, mali pri sebe predmety, ktoré im zväčša pripomínali spomienky na blízkych. Fotografie rodín pri mŕtvolách nie sú ničím výnimočné, no príliš často si so sebou ľudia, ktorí chcú skoncovať so životom vezmú odkazy na nešťastnú lásku. A tu sa objavuje spojitosť s hore spomenutou knihou, ktorá môže byť čiastočne motiváciou k samovraždám.

Román Nami no Tō, ktorý vydal spisovateľ s Japonskými koreňmi Seichō Matsumoto končí práve tým, že dvojica neštastne zamilovaných mladých ľudí odchádza spáchať spoločnú samovraždu. Miesto, ktoré si vybrali je práve prales Aokigahara.

aokigahara

História pralesa je taktiež hrôzostrašná

Už história pralesa písala krvavé sonety tohto miesta, takže miesto bolo hrôzostrašné už dávno pred knihou. Stredoveké príbehy spojujú tento prales s démonmi a prízrakmi a vraj v 19. storočí tento prales slúžil ako miesto ohavnej tradície nazvanej UBASUTE.

Tradícia UBASUTE spočíva v tom, že mladí synovia odnášali do pralesa svoje matky a opustené ženy tam nechali zomrieť. Ženy z vyčerpania, smútku a samoty nakoniec ťažko umierali.

Hoci stovka mŕtvych ročne je veľké číslo, tento les je v rebríčku miest, kde je najčastejšie spáchaná samovražda až na druhom mieste. Na prvom mieste až s 1 500 pokusmi samovraždy je známy most Golden Gate v San Francisku.

Dnes je v lese mnoho tabuliek s popisom, ako napríklad MYSLITE NA SVOJU RODINU či ŽIVOT JE VZÁCNY. No tabuľky vôbec nepomáhajú. Ak sa pôjdete po lese poprechádzať, je veľká pravdepodobnosť,že nájdete v korunách stromov vysieť nejakú mŕtvolu.

Zdroj: wikipedia

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií