Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Apple Pay konečne na Slovensku. Vieme, kedy príde a ktoré banky budú službu podporovať

Platiť mobilom sa bude dať konečne aj na Slovensku. Spraviť tak môžete už od stredy.

Pokračovanie pod reklamou
Pokračovanie pod reklamou

Služba Apple Pay je pre používateľov iPhonov dobre známa, no na Slovensku ju doteraz možnosť využívať nemali. Podľa informácií portálu Živé.sk by sa tak malo zmeniť už 26. júna, teda najbližšiu stredu. Túto informáciu potvrdili aj viacerí zástupcovia bánk.

Možnosť využívať Apple Pay budú mať zákazníci Slovenskej sporiteľne, Tatra banky, mBank, 365 banka, Poštovej banky a J&T Banky. K nim by sa malo pridať aj Ticket Restaurant, čo sú v podstate stravné lístky v podobe platobnej karty. Zatiaľ nie je úplne jasné, či u všetkých bánk bude služba fungovať hneď od začiatku.

Zdroj: vox.com

Služba bude dostupná na mobiloch iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max, XR a podporujú ju aj hodinky Apple Watch. Pre zákazníkov platba cez Apple Pay nebude znamenať žiadne zvýšené poplatky. Využívať túto metódu platenia budete môcť až na viac ako 45-tisíc miestach, čiže všade, kde je možnosť platiť bezkontaktne.

Zdroj: zive.aktuality.sk

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií