fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo veľkom sa píše o behu vína vo Francúzku, a pritom niečo také máme aj u nás. Poď do Strekova na WINE RUN!

Máte tip? napíšte nám mailom

Francúzsko nie je jediná krajina, kde majú maratón vína. Niečo také existuje aj na Slovensku. Kde a kedy sa vínny beh uskutoční u nás?

Siedmeho septembra bude vo Francúzsku maratón vína s názvom Ma­rat­hon du Mé­doc. Tento rok to bude 35. výročie tejto akcie. Každý rok sa na nej zúčastní rekordný počet ľudí. Od obyčajného maratónu sa tento líši tým, že bežci počas neho jedia, pijú víno a sú oblečení do tematických kostýmov.

Slovensko však nie je výnimkou

Aj u nás sa zorganizuje podobná akcia s názvom Strekov Wine Run. Sú to bežecké preteky a preteky v nordic walkingu. Konajú sa počas Strekovského festivalu vína, ktorý má niekoľkoročnú tradíciu. Hlavnou filozofiou tejto športovej akcie je podľa organizátorov najmä zážitok. Každý športovec aj gurmán si určite príde na svoje.

víno beh
Po náročnom behu sa môžete zabaviť na Strekovskom festivale vína. Zdroj: facebook.com/strekovfestivalvina

Beh vína sa bude konať v sobotu 20. júla 2019 v Strekove (zaznačte si v diári). Je to obec v Nitrianskom kraji, okres Nové Zámky. Na akciu je však potrebné zakúpiť si lístok. Preto sleduj udalosť na facebooku, aby ti neušli žiadne dôležité informácie. Pretekári budú mať počas behu možnosť obdivovať krásne obrobené vinohrady, pivnice a výhľady na Podunajskú nížinu a pohorie Burda.

Prečítajte si tiež:
Trápi vás, že máte jedno oko o trochu vyššie ako druhé? Práve vďaka asymetrii tváre sme takí atraktívni
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií