fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Belgičania ponúkajú cyklistický zážitok ako žiadny iný! Zajazdíte si priamo v rybníku

Máte tip? napíšte nám mailom

Cyklistický pruh v rybníku – vynález Belgičanov je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Od svojho otvorenia je hitom nielen u domácich.

Prírodná rezervácia De Wijers v belgickom Limburgu ponúka neobyčajný turistický zážitok. Cez veľký rybník postavila cyklistický pruh.

Betónová cesta s dĺžkou 212 metrov bola postavená pod hladinou vody a dostatočne nízko, aby bola hladina jazdcom v úrovni očí a tým prehĺbila zážitok. Táto stavba dokonca nemala žiaden negatívny dopad na prirodzené prostredie živočíchov obývajúcich rybník.

Dve päťmetrové hrádze na oboch stranách cyklotrasy udržiavajú vodu z dosahu cyklistov, zatiaľ čo podzemné tunely pod ňou zabezpečujú voľný pohyb rýb a obojživelníkov medzi oboma časťami. 

Podporiť cestovný ruch

Od svojho otvorenia v roku 2016 sa cyklistický pruh v rybníku stal hitom nielen u miestnych obyvateľov, ale i turistov. Špeciálnou trasou prešli už tisíce nadšencov.

Cieľom tohto projektu bolo podporiť cestovný ruch v Limburgu, ktorý je cyklistickým rajom v belgickom regióne Flámsko. Až donedávna prírodnú rezerváciu De Wijers, ktorá obsahuje približne 700 hektárov rybníkov a kultúrno-historických oblastí, nebolo možné celú preskúmať na bicykli. Vytváraním vysokokvalitných cyklistických možností, ako je trasa priamo cez vodu, chcú vývojári prilákať ešte viac cyklistických turistov zo zahraničia.

Prečítajte si tiež:
Belgický architekt chce premeniť starý činžiak na ekologického čističa vzduchu!

cyklistika

 

Zdroj článku a fotiek: amusingplanet.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií