Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete mať krásne biele zuby? Tu sú recepty na domáce bielenie zubov

Bielenie zubov v pohodlí domova? Hollywoodsky úsmev, ako z titulných stránok časopisov láka nielen celebrity, ale aj bežných ľudí. Veľký efekt dosiahnete aj bez pomoci zubára. Ako na to?

Hovorca americkej zubnej asociácie (ADA) Matt Messina, DDS, odporúča, aby sa ľudia pred svojvoľným bielením zubov poradili so svojím zubárom. Je potrebné si uvedomiť, že bielenie zubov nie je estetický zákrok, pri ktorom nedochádza k žiadnemu zásahu do zdravia zubu. Hĺbkové bielenie je chémia, ktorá výrazne zasahuje do jeho povrchu. Predtým je nutné, aby zubár skontroloval celú ústnu dutinu, teda citlivosť zubov, tvorbu zubného kameňa. Ak túžite po žiarivom úsmeve, vyskúšajte tieto účinné prostriedky.

Citrónová šťava so sódou

Snáď najznámejšia rada na to, ako si vybieliť zuby doma. Na popularite získala najmä kvôli dostupnosti, ľahkej príprave a údajným viditeľným výsledkom už po niekoľkých použitiach.

Vytvoriť z jedlej sódy a citrónovej šťavy hustú zmes nie je nič ťažké. Metóda pôsobenia je jasná – abrazívna látka (jedlá sóda) a kyselina (citrónová šťava) spoločne naleptajú a „odrú“ pigmentáciu zo zubov.

Niekde sa síce dočítate, že táto metóda je úplne bezpečná, inde naopak, že časté a dlhodobé používanie tejto metódy môže viesť k poškodeniu zubov. Podľa zubárov Vám môže ale nenávratne zuby poškodiť aj jedno jediné použitie. Pri čistení zubov jedlou sódou je človek spočiatku spokojný, pretože pigmenty skutočne miznú, bohužiaľ, sa vo vzniknutých ryhách opäť rýchlo ukladajú, a tak je človek nútený proces opakovať. Častým používaním si ale spôsobíte zvýšenú citlivosť zubov a pravdepodobne aj ich optické žltnutie spôsobené tenčením skloviny a presvitaním žltej zuboviny.

Kokosový olej

Kokosový olej sa stal populárny až počas posledných rokov. Má obsahovať enzýmy, ktoré dokážu zastaviť rast streptokokov a má pomáhať aj v boji proti kvasinkám. Streptokoky môžete redukovať aj pomocou obyčajného čistenia zubov s bežnou pastou, rovnako tak obyčajné čistenie pôsobí aj na kvasinky. Avšak ani streptokok ani kvasinky nespôsobujú zafarbenie zubov.

Recept je teda najšetrnejší, ale vďaka tomu aj najmenej efektívny. Neobsahuje žiadne abrazíva ani kyseliny, ale tuk zuby vybieliť naozaj nemôže.

Produkty na bielenie zubov

Za efektívny produkt na bielenie zubov považuje Emanuel Layliev, DDS, zubár New Yorku, práve prúžky s názvom White Professional Effects Whitestrips. Zuby dokážu vybieliť až o dva odtiene a pravdepodobne najúčinnejšie výsledky dosiahnete, ak ich použijete každý deň po pol hodine počas jedného mesiaca. Ďalším odporúčaným produktom je zubná pasta Optic White Advanced Whitening Toothpaste. Layliev vysvetľuje, že zuby stmavnú z dôvodu, že sa na nich hromadí povlak z kyslých potravín a produktov, akým je káva, víno, čučoriedky, maliny, ale aj sójová omáčka či arašidové maslo.

K účinným pastám tiež patrí White Brilliance Toothpaste. Layliev ju odporúča z dôvodu, že obsahuje silnú bieliacu trojicu, a to glycerín, hydratovaný oxid kremičitý či oxid titaničitý. Taktiež je dôležité nezabudnúť na ústnu vodu. Layliev odporúča práve Natural Solution Oral Rinse, ktorá neobsahuje alkohol, takže ústnu dutinu nevysúša. Do ponuky top produktov patrí aj Noticeably White Whitestrips, ktorý dôkladne pokrýva povrch zubu, čím je celkový výsledok ešte efektívnejší.

Odporúčané produkty sú dostupné napríklad aj na stránke Amazon.sk. Takto si ich môžete objednať z pohodlia domova a vyskúšať, ktorý je pre vás najvhodnejší a najúčinnejší.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií