fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britský parlament už po tretí raz neschválil brexit. Možno dôjde k odchodu bez akejkoľvek dohody

Máte tip? napíšte nám mailom

V pondelok večer (1. apríla) vo Veľkej Británii opäť rokovali o odchode krajiny z Európskej únie. Poslanci Dolnej snemovne zamietli všetky štyri alternatívy návrhov o dohode odchodu.

Išlo o návrhy na uzavretie colnej únie s EÚ, zotrvanie na jednotnom trhu, referendum o dohode a zrušenie brexitu v prípade neschválenia dohody. Väčšinu hlasov nedostal ani jeden návrh.

Keby bolo išlo všetko podľa pripraveného scenára, Británia by Úniu opustila už 29. marca 2019. No týždeň predtým premiérka Spojeného kráľovstva Theresa Mayová na summite v Bruseli požiadala o odklad brexitu v prípade neschválenia dohody do 12. apríla.

Z  toho vyplýva, že ak sa poslanci opäť nedohodnú alebo nepožiadajú o ďalší odklad, Veľká Británia odíde nadobro z Európskej únie 12. apríla bez akejkoľvek dohody.

10. apríla sa uskutoční mimoriadny summit, na ktorom európski lídri schvália prípadnú žiadosť Británie o ďalší odklad alebo narýchlo prerokujú prípravy na odchod bez dohody.

Prečítajte si tiež:
Sajfa sa chváli porušovaním zákona! Zdieľal fotku za akú by sa nemusel hanbiť žiaden cestný pirát

Rokovanie narušili polonahí aktivisti

O zaujímavý zážitok počas pondelkového rokovania sa postaralo 11 aktivistov z organizácie Extinction Rebellion. Vo verejnej sieni Dolnej snemovne sa totiž vyzliekli do spodnej bielizne a upriamili na seba pozornosť tým, že na sebe mali nápisy “SOS” či “Prestaňte strácať čas.” Ich cieľom bolo upriamiť pozornosť politikov na klimatickú a ekologickú krízu.

Zdroj titulnej foto: AP, premiumtimesng.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií