fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalý prezident Andrej Kiska končí v politike. Vzdá sa aj poslaneckého mandátu

Andrej Kiska doviedol stranu do parlamentu. On už pokračovať nebude

Niektorí ho mali radi, iní ho nenávideli. Andrej Kiska polarizoval spoločnosť. Doviedol však svoju stranu do parlamentu, no on už pokračovať nebude.

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislava 17. marca (TASR) – Exprezident a predseda strany Za ľudí, Andrej Kiska, sa vzdá mandátu poslanca Národnej rady SR. Potvrdila to podpredsedníčka Za ľudí, Veronika Remišová, po stretnutí politických strán v parlamente.

,,Pán Kiska to rozhodnutie urobí, je to jeho osobné rozhodnutie a o dôvodoch bude informovať verejnosť,” odpovedala Remišová na otázky, či Kiska nenastúpi do parlamentu.

Na vzdanie sa mandátu upozornil portál tvnoviny.sk. Namiesto Kisku by mal do parlamentu nastúpiť Tomáš Lehotský.

Strana Za ľudí dostala v parlamentných voľbách 5,77 percenta hlasov, čo jej prinieslo 12 kresiel v Národnej rade. O Kiskovom neuplatnení si mandátu sa špekulovalo od začiatku. Pre zdravotné problémy nechodil ani na rokovania o vytvorení vlády. Dosiaľ nepovedal, aká bude jeho politická budúcnosť, či odíde aj z čela strany.

Budúci premiér Igor Matovič predstavil minulý týždeň prezidentke SR Zuzane Čaputovej novú vládu. Podľa najnovších informácií by v nej Andrej Kiska nemal figurovať. Dokonca by nemal zastávať ani žiadnu pozíciu v Národnej rade SR. Jeho stiahnutie sa z rokovaní o novej vláde už viacerým analytikom naznačovalo, že Andrej Kiska v politike nadobro končí. To, či sú za tým rodinné záležitosti, zdravotné problémy alebo jeho medializované problémy s pozemkom, nevedno. Môžeme ale očakávať, že sa k svojim ďalším krokom vyjadrí aj pred svojimi voličmi.

Prečítajte si tiež:
Prečo by mali ženy piť pivo?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií