fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová: Ukrajine budeme naďalej pomáhať humanitárne aj vojenskou pomocou

Zuzana Čaputová potvrdila záväzok Slovenska aj naďalej pomáhať Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina nesmie ostať sama v boji za svoju slobodu pred ničím nevyprovokovanou agresiou Ruska.

Ani Slovensko totiž nebude v bezpečí, ak sa presadí brutálna sila a agresia namiesto rešpektu voči suverenite a práve krajín vybrať si, kam chcú patriť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prezidentka Zuzana Čaputová to skonštatovala vo svojom profile na sociálnej sieti. Reagovala tak na včerajší prejav ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Národnej rade SR (NR SR).

„Ukrajine budeme naďalej pomáhať – humanitárne, vojenskou pomocou, ako aj podporou jej členstva v Európskej únii. Som rada, že našu podporu a solidaritu je na Ukrajine cítiť a vážia si ju,” vyhlásila.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezident Zelenskyj sa prihovoril poslancom NR SR (fotografie)

Pripomenula tiež slová prezidenta Zelenského, ktorý povedal, že solidarita s Ukrajinou zabezpečí, že Rusko nebude schopné zopakovať rok 1968. „Tyrania totiž nemôže poraziť slobodu a demokraciu,” uzavrela.

Viac k témam: Prezident SR, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Ukrajine budeme naďalej pomáhať humanitárne aj vojenskou pomocou © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Podvodníci zmenili stratégiu. Najnovšie vystupujú ako zamestnanci pošty, aby od obetí vylákali peniaze
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií