fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Český cirkus uviazol v Piešťanoch kvôli koronavírusu: Potrebuje pomoc

Šírenie koronavíru prekvapilo mnohých odborníkov, no aj bežných ľudí. Dôkazom je český cirkus Metropol, ktorý spolu so zvieratami uviazol v Piešťanoch, kde sa malo od 12. do 15. marca konať cirkusové predstavenie. Podľa slov spolumajiteľky cirkusu majú najväčší problém s krmivom pre zvieratá, ktorého je nedostatok. Prosia preto o pomoc ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kvôli koronavírusu sa nielen na Slovensku postupne rušia všetky spoločenské, kultúrne či športové podujatia. Stopku dostal aj český cirkus Metropol, ktorý je v súčasnosti v Piešťanoch. Cirkusanti tam mali tento týždeň vystupovať, no kvôli vládnym nariadeniam sa tak nestane. Musia postaviť stany aspoň pre zvieratá, ktoré nemôžu nechať v kamiónoch. Zamestnanci cirkusu čelia obrovskému problému: nemajú čím kŕmiť zvieratá.

Cirkus má hlavu v smútku

Hovorca mesta Piešťany, Martin Ričány, po včerajšom zasadnutí oznámil, že cirkus Metropol nebude môcť v meste vystúpiť. Spolumajiteľka Metropolu Stanislava Šimková to úplne akceptuje. Zároveň ale prezradila, že ona i cirkusanti dúfali, že tohtoročná sezóna im vynesie dostatok finančných prostriedkov na to, aby mohli zaobstarať nielen seba, ale aj zvieratá.

To však asi nebude možné. Keďže nezískajú peniaze z predstavení, budú im chýbať financie na krmivo či naftu. Problémy teda nastanú aj počas presunu z Piešťan do iného mesta. „Sme závislí na predstaveniach. Prostriedky, ktoré za ne zarobíme, putujú hneď do krmiva aj pre 50 veľkých kusov zvierat, ktoré sú súčasťou nášho cirkusu,“ vysvetlila Šimková.

Prečítajte si tiež:
Takto rozkošne odpovedali deti na otázku: Čo je láska?
Český cirkus uviazol v Piešťanoch kvôli koronavírusu: Potrebuje pomoc
zdroj: pnky.sk

V Piešťanoch zrejme pobudnú dlhšie

Český cirkus momentálne zažíva krízový stav. „V Piešťanoch musíme rozložiť stany pre zvieratá a prečkať aktuálnu situáciu s koronavírusom,“ povedala Šimková. Podľa jej slov cirkus nemá dostatok krmiva ani peňazí na to, aby v meste pobudol dlhšiu dobu. Aj keď zvieratá nevystupujú v cirkusových predstaveniach, návštevníci sa na ne môžu prísť kedykoľvek pozrieť. Stalo sa tak po tom, čo na Slovensku vstúpil do platnosti zákaz drezúry a vystupovania šeliem.

„Zakázať vystupovanie šeliem nám vedeli, ale teraz, keď sme v kríze, nám asi nikto nepomôže,“ skonštatovala Šimková. O pomoc prosí ľudí, ktorí by im vedeli zadovážiť krmivo. „Seno, granule či napríklad mäso,“ upresnila. Zároveň dodala, že zvieratá týždenne skonzumujú celú kravu. Cirkusantom by pomohol aj akýkoľvek finančný dar. Pokiaľ by ste im chceli pomôcť, kontaktujte Stanislavu Šimkovú na telefónnom čísle +421 949 735 604.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj PNky
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií