fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Greta Thunberg bude počas sviatkov moderovať rozhlasovú reláciu na BBC

Máte tip? napíšte nám mailom

Enviromentálna aktivistka Greta Thunberg zavíta do BBC. Tentokrát sa ocitne v úlohe moderátorky rannej relácie. 

Na svete je síce mnoho aktivistov, ktorí sa snažia bojovať za záchranu planéty, no určite nám dáte za pravdu, že najznámejšia je práve 16-ročná Greta Thunberg. Kým sa jej rovesníci trápia rôznymi úlohami najmä v školských laviciach, Greta sa vzdeláva aj vo svojom voľnom čase. A nie len to. Snaží sa presvedčiť celý svet, že téma globálneho otepľovania či klimatických zmien je nielen aktuálna, ale aj oveľa vážnejšia, než sa môže zdať.

Aktivistka Greta Thunberg a BBC

Mladá Švédka zavíta počas vianočných sviatkov do BBC, kde bude moderovať rannú reláciu. Greta Thunberg je jednou z piatich osobností, ktoré budú mať česť vysielať v období od 26. do 31. decembra 2019. Tento postup je podľa BBC tradíciou. V úlohe moderátora sa v minulosti predstavili napríklad aj herečka Angelina Jolieová alebo bývalý predseda britského parlamentu John Bercow.

Aktivistka Greta Thunberg si na svoje konto pripísala ďalší úspech. Počas uplynulého týždňa bola ocenená nemeckou cenou za trvalú udržateľnosť (DNP) za rok 2019. Takisto bola tento rok nominovaná na tohtoročnú Nobelovu cenu mieru, ktorú však napokon získal etiópsky premiér Abiy Ahmed.

Enviromentálny ošiaľ

Hovorí sa, že keď si človek niečo zaumieni, nič ho nemôže zastaviť. To je zrejme prípad mladej Grety aj keď sa už dlho špekuluje, kto stojí za mladou aktivistkou. Guráž jej ale v žiadnom prípade nechýba. Len pred pár mesiacmi predniesla svoju reč na pôde OSN, kde vyzvala najmocnejších politikov, aby sa začali viac zaoberať otázkami klímy. 

Pred pár týždňami sa stretla aj s ďalším aktivistom Leonardom DiCapriom, ktorý bol zo spoločného stretnutia nadšený. Aj napriek tomu, že má mladá Švédka mnoho podporovateľov, niektorým politikom sa nepáči jej spôsob záujmu o našu planétu. Radi jej to vyčítajú aj prostredníctvom sociálnych sietí.   

Čo si myslíte o mladej aktivistke vy? Dajte nám vedieť v komentári!

Zdroj: teraz.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií