fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo alebo kto je to A$AP MOB?

Máte tip? napíšte nám mailom

A$AP—Always Strive And Prosper – v preklade: Vždy sa usiluj a prosperuj.

Každý jeden z členov tejto CREW vyhlasuje, že miluje svoj gang. Okrem A$APA Rockyho, známeho rappera, je v zoskupení 7 ďalších hlavných členov. Nie sú to len takí „naoko“ parťáci, ale skutoční členovia tímu s plnohodnotnou náplňou práce, reprezentácie a podobne. Cez producentov, stylistov, manažérov, dizajnérov a podobne. Podľa A$APA Rockyho vraj každý jeden z jeho crew vedie rovnaký „život rockovej hviezdy“ ako on. Tak sa na to teda pozrime.

Prvá časť tejto série je venovaná hlavám, hlavným členom o ktorých možno toho až tak veľa nevieme..

A$AP Yams
Manažér A$AP Mobu, známy aj pre tetovanie na tvári v tvare krížika. Pred veľkou slávou ani netušil, že A$AP rocky žije v rovnakej štvrti ako on, až dokým mu ho Bari neukázal. Stál za každým jedným beatom na prvom Mixtape A$APA Rockyho, ako producent si plnil detský sen, pretože už od malička ho to stále ťahalo k hudbe. Citujem: „For me, it had been music since day one.“ Taktiež sa vyjadril, že celý hudobný priemysel je o 95% biznise a 5% hudbe.

Prečítajte si tiež:
Legendárna kapela PPE má nový klip ku skladbe SISISISI

Ako jediný z celej crew sa neobliekal nijak moderne, ani neobvykle, preferoval štýl a módu 90.rokov a nimi sa aj prezentoval. Čiastočne tvoril aj takú hudbu. A$AP Yams však nešťastne 18.1.2015 zomrel na predávkovanie drogami, s ktorými mal dlhú dobu problémy. Česť jeho pamiatke.

Joey_Badass_x_ASAP_Mob_-_Under_the_Influence_Tour_2013_Toronto

A$AP Bari
Človek zodpovedný za to, že z A$AP Mobu sa stali trendsetteri aj v móde. Veľmi mladý v porovnaní s Rockym, napriek tomu spolu ako feláci vyrastali polku života nemalou mierou sa podieľali na vzniku celej crew. Bari bol iniciátorom spraviť z nich značku, aj sa mu to podarilo. Spolu s Yamsom a Illizom postupne vybudovali snáď najznámejšiu crew na celom svete.

„Anything that you see in A$AP is our lifestyle. There’s nothing fake about it.“- „Všetko, celý A$AP čo vidíte, je náš životný štýl. Nič na tom nie je falošné.“

A$AP Bari taktiež nastolil trend skiny jeans, trend BAPE a SUPREME skôr, ako sa to stalo viac-menej mainstreamovou záležitosťou. V rokoch 2006-2007 boli obtiahnuté nohavice takou raritou, že niekedy členovia tohto zoskupenia siahali aj po dámskych nohaviciach. No homo.

Prečítajte si tiež:
Britská spevácka ikona 80. rokov Samantha Fox vystúpi na Nestville Open Fest v Hniezdom!

V ďalšom článku si posvietime na terajšie hviezdy tohto zoskupenia a prinesieme ďalšie zaujímavé zákulisné informácie.

Autor: Patrich Ondrejech
Foto: en.wikipedia.org

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií