Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo Slováci vyhľadávajú v prehliadači Google a čo vyhralo v roku 2015?

Bez Googlu by bol človek občas stratený…

Ľudia na internete hľadajú neskutočne veľa informácií a Google tak často dostáva zabrať. Školáci a študenti väčšinou hľadajú učebné materiály, domáce úlohy alebo obsahy povinného čítania, niekto iný hľadá recepty, filmy, hudbu, sociálne siete, osobnosti.. Je toho viac než dosť. Keď do prehliadača vložíte vybrané slovné spojenia alebo otázku, občas máte čo robiť, aby ste pochopili, že niečo také ktosi vyhľadával.. Napríklad „mám 15 a…“, „ako je v…“, „ako sa robí…“, a tak ďalej.

koláž1

Čo vyhľadávali v roku 2015 Slováci?

Od Tour de France, 50 odtieňov sivej, Facebook, cez zatmenie Slnka, športové zápasy, referendum, hudbu či celebrity sa tam našli aj otázky, ktoré začínajú na slová  „čo je“, „kto je“, „ako sa“, a mnoho ďalších, ktoré občas stoja za to, aby sme si ich do prehliadača napísali aj my…  Čo však ľudia hľadali najčastejšie? Krátky výber výsledkov z niektorých kategórií nájdete tu:

Najvyhľadávanejšia osobnosť: Peter Sagan

Najvyhľadávanejší film: Päťdesiat odtieňov sivej

Najvyhľadávanejší zápas: futbal – Slovensko Ukrajina

Najvyhľadávanejší výraz: Facebook

Najväčší  skokan medzi pesničkami: Hozier – Take me to church

koláž2

Zdroj:  google.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií