fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo vplýva na počet hodín strávených pri hraní PC hier?

Máte tip? napíšte nám mailom

Čo vplýva na počet hodín strávených za PC hrami? Túto otázku ste si možno už viackrát položili. My sme sa rozhodli prísť na odpoveď. Na tento druh problému sme aplikovali ekonometrickú štúdiu. 

Odpoveď na danú problematiku nájdete na konci článku!

Prvý krok bol zostavenie dotazníka, v ktorom sme sa pýtali: vek, pohlavie, výška, váha, počet hodín strávených za PC, počet hodín hrania PC hier, počet hodín venovaných škole alebo práci,  počet hodín spánku a či má daný respondent priateľa/priateľku.

Táto štúdia bola vytvorená z 200 pozorovaní. Údaje sú merané v dennom merítku. To znamená, že koľko spí respondent denne a podobne. Na tejto tabuľke môžete vidieť strednú hodnotu (priemer), medián, minimálnu a maximálnu hodnotu pre danú premennú.

Z tejto tabuľky vyplýva, že priemerný človek, ktorý vypĺňal dotazník má necelých 17 rokov, za PC trávi 3 hodiny a 41 minút, škole alebo práci venuje  4 hodiny a 40 minút, pri hraní PC hier trávi jednu hodinu a 25 minút, denne spí takmer 7 a pol hodiny, váži 67,4 KG a meria takmer 173 cm.

Prečítajte si tiež:
Zvláštne zákony: 7 krutých pravidiel pre moslimské ženy

tabuľka priemer obrazok

A teraz prejdeme ku konkrétnemu ekonometrickému modelu. Model bol vytváraný v programe Gretl. Kontrola klasických predpokladov pre OLS model bola úspešná.

Čo vplýva na počet hodín strávených za PC hrami?

modelVysvetľovaná premenná bola Počet hodín strávených pri hraní PC hier. Ako si môžeme všimnúť, premenná váha v kg, bola z modelu vynechaná, pretože podľa ekonometrických pravidiel nebola štatisticky významná.

Koeficient determinácie vyšiel 0,72, čo znamená, že tento model vysvetľuje 72% rozptylu vysvetľovanej premennej. Čo sa považuje za dobrý model.

Vyhodnotenie modelu!

S každým rokom navyše klesá hranie PC hier o 0,13 hodiny (8 minút)!

Model ukázal, že muži hrajú až o 1 hodinu a 15 minút viac než ženy!

S každou strávenou hodinou pri PC sa hráme hry o 15 minút viac. (Zo 4 hodín na PC patrí jedna hodina hraniu hier.)

Ak má daný respondent priateľa/priateľku, hranie hier je o 27 minút dlhšie než ten, ktorý nemá priateľa/priateľku. Z toho vyplýva, že zadaní ľudia hrajú viac hry a nevenujú sa svojim partnerom. Ďalším faktom môže byť, že nezadaní nehrajú tak často hry, pretože sa snažia nájsť svoju lásku!

Prečítajte si tiež:
Takáto apokalypsa nás čaká, ak by narazil do Zeme Mesiac! VIDEO

S každou strávenou hodinou pri práci alebo v škole klesá hranie hier iba o 5 minút.

S každou hodinou spánku navyše klesá hranie hier o 15 minút.

Ak vás táto štúdia zaujala, podporte nás LAJKOM na konci článku 🙂

Zdroj: Ekonometrický model, bol zhotovený študentom vysokej školy: Ekonomicko-správni fakulta, Masarykova Univerzita, Brno.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií