fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentský kandidát Martin Daňo v ostrom rozhovore so Sajfom: Novinári si nevedia vykonávať svoju prácu

Máte tip? napíšte nám mailom

Matej „Sajfa″ Cifra len pred niekoľkými dňami uverejnil na svojom youtubovom kanáli video s názvom Sajfa vs. Kandidát. Čo zaujímavé prezrádza?

Nedávno sme v článku priniesli informáciu, ako to vyzerá s kandidátmi na prezidenta. Toto video je ale súčasťou rozhovorov Sajfu s kandidátmi na tohtoročné prezidentské voľby. Počas rozhovoru s Martinom Daňom objasňoval tému jeho správania voči práci novinárov aj názor na ostatných kandidátov. Len v priebehu pár dní malo video viac ako 250-tisíc zhliadnutí a 2700 komentárov.

Sajfa na Daňa mieril skutočne ostré argumenty. Na otázku, kto vlastne je, ako by sám seba definoval, sa rozbehla búrlivá debata. Tvrdil, že novinár je človek, ktorého prevažná časť príjmu pochádza práve z tejto činnosti, ale zároveň dodal, že novinári si nevedia vykonávať svoju prácu. Údajne tak reagoval na argumenty týkajúce sa toho, prečo s ním má väčšina novinárov nepríjemnú skúsenosť. Sajfa poznamenal, že s Daňom mala negatívny novinársky zážitok i jeho manželka Veronika Ostrihoňová.

Zdroj: facebook.com/Veronika Ostrihoňová

Humor či názor?

V rozhovore sa rozoberal i jeho potenciál pre vykonávanie pozície prezidenta. Sajfa sa ho spýtal, či si myslí, že je skutočne vhodný kandidát, keď dokázal nahlas vysloviť tvrdenie, že by politička a novinárka Lucia Ďuriš Nicholsonová mala byť zabitá. Daňo sa ohradil tým, že toto sú nepravdivé fakty. Sajfa: „Ja by som to nepovedal, ani keby som bol na trhovisku, ani keby som bol vo štvrtej cenovej skupine, máme vás vnímať ako komika?″ Daňo len poznamenal, že: „Každý môže byť tým, čím chce.”

I keď by sa mohlo zdať, že vo výraznej presile argumentov dominuje Sajfa, názory verejnosti sú trochu odlišné, čo potvrdzujú aj nasledovné komentáre. Môžeme len hádať, či otázky na telo boli zámerom vyprovokovať Daňa k nejakému vážnemu tvrdeniu. Avšak po celý čas rozhovoru bol v maximálnom pokoji a nenechal na sebe spozorovať žiadne extrémne výkyvy reakcií.

Prečítajte si tiež:
Vzťahový mentor Michal Bartoš: Ak chceme byť slobodní, musíme prestať súdiť samých seba

Celý rozhovor Sajfu a Daňa, ďalšie ostré otázky a odpovede nájdete priamo v tomto videu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií