fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Indické dievča vyrobilo jedinečné nohavičky proti znásilneniu. Neuveríte, koľko stála výroba a čo všetko dokážu

Máte tip? napíšte nám mailom

Mladé dievča z Indie prišlo s unikátnym vynálezom. Jej nohavičky proti znásilneniu sú, dá sa povedať, smart.

Mladá Indka menom Sennu Kumari pochádza z mesta Farrukhabad. Toto mesto, rovnako ako aj celá krajina, je plné násilia a kriminality v uliciach. Najmä dievčatá a ženy sú tu pravidelne znásilňované. Dievča z chudobnej rodiny sa na túto situáciu už nezvládalo viac pozerať a rozhodlo sa konať. Sennu si našetrila 56 eur a tie investovala do výroby špeciálnych nohavičiek, ktoré majú zabrániť znásilneniu a páchateľa identifikovať.

Nohavičky proti znásilneniu z dielne indického dievčaťa sú vyrobené z nepriestrelného materiálu, ktorý sa navyše nedá prerezať. Obsahu tiež GPS zariadenie, ktoré pri útoku okamžite kontaktuje príbuzných obete a rovnako aj políciu. To však nie je všetko, ružová spodná bielizeň ukrýva aj kameru, ktorá zachytí identitu páchateľa, ktorého sa tak podarí skôr vypátrať.

 

 

 

Zdroj: YouTube, Daily Mail

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií