fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

,,Dnes je Valentína,” spieva Šorty hlasmi akými sú napríklad Kali či Ego. Neuveríte, že sa jedná o imitáciu raperov

Máte tip? napíšte nám mailom

Mladý hudobník, rapper, imitátor, spevák a beatboxer. Skratka, jedná sa o Šortyho, ktorý sa imitovaniu slovenských a českých rapperov sa venuje niekoľko rokov. Tentokrát prichádza so skladbou ,,Dnes je Valentína”.

Ak ste o tomto hudobníkovi doposiaľ nepočuli, tak sa máte na čo tešiť, ak ste priaznivci kvalitnej a zábavne prevedenej hudby v sprievode lahodne zvučného beatu od Hoodiniho. Inak.. keď už sa bavíme o dni známom ako “Valentín”, viete, prečo je to sviatkom zaľúbených? Pod songom ti prezradíme jednu z najznámejších legiend o tomto dni.

O svätom Valentínovi, ktorý žil v 3. storočí nášho letopočtu, koluje veľa legiend. Jednou z najznámejších je kresťanská legenda, ktorá hovorí o svätom Valentínovi, ktorý bol mučeníkom žijúcim za vlády cisára Claudia II.  Tento panovník rád a často viedol vojny, ale rímski muži jeho nadšenie nezdieľali a neradi vstupovali do vojska. Podľa Claudia bol ich dôvod jednoduchý: nechceli opúšťať svoje ženy a rodinu. Ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov.  Preto zakázal všetky zásnuby a sobáše v celom Ríme. Valentín bol rímsky kňaz, ktorý aj napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Keď to cisár Claudius zistil, uväznil Valentína a odsúdil ho na trest smrti. Poprava sa konala 14. februára roku 296. Pred svojou smrťou napísal Valentín milostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. A tak vzniklo prvé valentínske prianie.

Prečítajte si tiež:
Emma Drobná prichádza s novou piesňou a futuristickým videoklipom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií