Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do Košickej STEEL arény prichádza popová ikona Eros Ramazzotti!

Eros Ramazzotti vyrazil na veľkolepé turné, 30. septembra zaspieva v Košiciach

Talianska popová ikona Eros Ramazzotti sa po piatich rokoch vracia do Košíc. Jediný exkluzívny koncert na Slovensku odohrá 30. septembra v STEEL Aréne. EROS WORLD TOUR 2015 odštartovalo v sobotu v Rimini a fanúšikovia sa na charizmatického speváka môžu tešiť v ďalších 21 európskych mestách. Eros Ramazzotti odprezentuje na turné skladby z nového albumu Perfetto, ale chýbať nebudú ani jeho najväčšie hity. Svoju hviezdnu kariéru odštartoval v roku 1984 a dnes sa môže pochváliť viac ako 55 miliónmi predaných albumov, či spoluprácou s celebritami ako Cher, Tina Turner, Andrea Bocelli, Anastacia, Luciano Pavarotti, Elton John alebo Joe Cocker.Som nepolepšiteľný romantik,“ vyhlasuje s obľubou o sebe a v jeho tvorbe, aj v elektrizujúcej komunikácii s publikom na koncertoch, to je cítiť.

Určite to nebude náhoda, ak si uvedomíme, že rodičia mu dali meno podľa starogréckeho boha lásky. Muzikantsky však v dokonalej harmónii strieda vášnivé soft rockové skladby s jemnými baladami (často s autobiografickým základom) a to z neho už tri desaťročia robí spevácku hviezdu najvyššieho kalibru.

Keďže ako jeden z mála neanglicky spievajúcich interpretov si získal fanúšikov (a najmä fanúšičky) po celom svete, dostalo sa mu v júli tohto roku cti byť ambasádorom nadácie „Hear the World“ podporujúcou nepočujúcich ľudí, čím sa zaradil do zostavy viac ako 80 osobností, medzi ktorými nechýbajú Sting, Kate Moss alebo Bryan Adams.

„Neviem si predstaviť žiť jeden jediný deň bez hudby, bez toho aby som vypočul hlas mojej ženy, mojich detí… Napriek tomu existuje nespočetné množstvo ľudí, ktorí trpia stratou sluchu. Je dôležité, aby sme im pomohli a podporili vedecký pokrok v tejto oblasti, a to najmä kvôli najchudobnejším z chudobných,“ vysvetľuje na svojej stránke Eros Ramazzotti.

Napriek hviezdnemu statusu sympatický Talian nemá žiadne maniere. Požaduje len 50 kg čistého ľadu vo vreckách a v šatni DSL linky, plus satelit so športovým programom. Pre celý štáb budú variť jeho kuchári priamo v hale. Do Košíc privezú spevákov tím štyri autobusy a technika dorazí vo ôsmich kamiónoch. Ak si uvedomíme, že deň predtým odohrá koncert v Krakove a príchod do metropoly východu je naplánovaný na 6.00 hod. ráno, čaká všetkých poriadna fuška. Aj kvôli tomu musí organizátor zabezpečiť prítomnosť 56 pomocníkov a 14 horolezcov, ktorých úlohou bude pracovať na konštrukcii pódia vo výškach.

Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal, viac na info na www.ticketportal.sk/event.aspx?id=29 a https://www.facebook.com/steelarenakosice.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií