fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do útrob bájneho Titanicu budete môcť nasadnúť aj vy. Možno už v roku 2018

Máte tip? napíšte nám mailom

Ešte v apríli 2012 ohromil celý svet Clive Palmer, jeden z najbohatších ľudí v Austrálií, správou o zostavení plnohodnotnej repliky Titanicu. Štart nového Titanicu II. bol naplánovaný na rok 2016 a mal vyplávať z anglického Southamptonu do New Yorku, ale bol odložený na rok 2018.

Nový Titanic II. bude vernou kópiou historického Titanicu, čo sa týka dizajnu. Bude rozdelený do troch tried – od tej chudobnejšej po bohatú. Titanic II. bude mať 840 kabín a kapacitu pre 2435 cestujúcich a 900 ľudí z posádky. Okrem toho bude vyzbrojený záchrannými člnmi, na ktorých sa nájde miesto pre každého pasažiera.

Z ekonomických dôvodov boli parné stroje a uhoľné kotly pôvodného Titanicu nahradené moderným diesel-elektrickým pohonným systémom. Menšie rozdiely budú aj vo vybavení lode, ale budú slúžiť v prospech bezpečnosti cestujúcich. Vernú repliku Titanicu by mala postaviť najväčšia lodná spoločnosť na svete, čínska spoločnosť CSC Jinling Shipyard.

Trasa plavby bola oproti pôvodnému plánu pozmenená, a tak by mal Titanic II. vyplávať z čínskeho Jiangsu do Dubaja v Spojených arabských emirátoch. V súčasnosti je však stále otázne, či sa loď postaví.

Prečítajte si tiež:
Módna návrhárka vyrobila NAJDRAHŠIU TORTU na svete. Podobá sa na Kim Kardashian a stojí 1,2 milióna dolárov!

Len pre zaujímavosť, panenská plavba zaoceánskeho parníka Titanic sa uskutočnila 10. apríla 1912.

titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-24 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-25

titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-22 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-6 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-7 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-9 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-10  titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-12 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-13 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-14 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-15 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-17 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-18 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-19 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-21 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-11 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-31 titanic-2-replica-real-size-clive-palmer-32

Clive Palmer, 62-ročný austrálsky podnikateľ, je známy okrem stavania Titanicu II. aj plánom vytvoriť simulovaný Jurský park vo svojom stredisku v Coolum.

Zdroj: en.wikipedia.org/wiki/Titanic_II, www.boredpanda.com
Foto: www.boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií