fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO: 79-ročný dôchodca len o vlások unikol smrti pri nehode v Trebišove

K dopravnej nehode, pri ktorej sa osobné auto zrazilo s nákladným vozidlom, došlo v stredu (20. 5.) popoludní v Trebišove.

Máte tip? napíšte nám mailom

Osobné auto sa po zrážke prevrátilo a dopadlo na bicykel, ktorý viedol 79-ročný cyklista. Ten stihol od bicykla odskočiť a utrpel tak len povrchové zranenia. Informovala o tom vo štvrtok polícia.

K nehode došlo krátko po 15.00 h na križovatke Varichovskej a Kukučínovej ulice. Nákladné auto značky Peugeot Boxer viedol 52-ročný vodič smerom k zimnému štadiónu, podľa doterajších zistení na križovatke nedal prednosť vozidlu značky Suzuki SX4, za volantom ktorého sedela 52-ročná vodička. ,,Po náraze jej vozidlo odhodilo na chodník, narazilo do oplotenia jedného z rodinných domov, otočilo sa na strechu a dopadlo na bicykel,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpela vodička zranenia s predbežnou dobou liečenia a práceneschopnosti nad sedem dní, dôchodca na bicykli mal povrchové zranenia s dobou liečenia do sedem dní. Celkovú predbežnú škodu vyčíslili na 11.500 eur.

Dychová skúška nepotvrdila alkohol ani u jedného z účastníkov nehody. Presná príčina, jej bližšie okolnosti, ako aj miera zavinenia je predmetom ďalšieho vyšetrovania. ,,Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví,” dodala Ivanová.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr policia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií