fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dominika Cibulková zorganizovala oslavu “baby shower“ niesla sa v luxusnom štýle

Dominika Cibulková je tiež vo veľkom očakávaní. Každú chvíľu sa jej totiž narosí jej vytúžený synček Jakub.

Máte tip? napíšte nám mailom

Bývalá tenisová hviezda pred narodením synčeka  usporiadala oslavu tzv. baby shower. Na tejto oslave sa budúca mamička stretne so svojimi najbližšími a oslávi príchod dieťatka. Dominika tak urobila včera (vo štvrtok).

Oslava príchodu malého Jakubka, bola nádherná. Samozrejmosťou bola luxusná výzdoba, ktorá bola pripravená do posledných detailov.

Čo je “Babyshower”

Babyshower, v preklade znamená „detská sprcha“ je to akoby oslava príchodu dieťaťa na svet, kedy sa mamička stretne s rodinou, priateľkami, spoločne sa porozprávajú o tom, ako tehotenstvo prebieha, čo všetko už mamička nachystané má alebo nemá. Súčasťou oslavy sú aj hry, pár tipov nájdete na konci článku.

Hoci na Slovensku tento zvyk tradíciu vôbec nemá a zopár mamičiek takúto oslavu už robilo.

Pôvod siaha až do Indie

Išlo skôr o oslavu materstva, nového života, pôrodu. „Seemantha“, ako sa tejto oslave života vtedy hovorilo, sa konala vždy medzi 6 a 8 mesiacom tehotenstva a odlišnosť od dnešného ponímania bola v tom, že mamička nedostala najnovšiu odsávačku, zásobu plienok na rok.

Prečítajte si tiež:
Do útrob bájneho Titanicu budete môcť nasadnúť aj vy. Možno už v roku 2018

Uprednostňovalo sa sušené ovocie, sladkosti. Celú oslavu sprevádzala hudba, pretože v tej dobe ľudia verili, že hudba sa dostane do uší dieťaťku a to si tak lepšie rozvinie tento zmysel.

Aj v starovekom Egypte išlo skôr o oslavu života a materstva. Vykonávali sa rôzne rituály, ktoré súviseli s tehotenstvom. V starovekom Grécku sa oslavovalo až po narodení dieťaťa. Vo viktoriánskej ére zase ženy museli tehotenstvo tajiť tak dlho, ako sa dalo, preto nejaké veľké oslavy neprichádzali do úvahy. Moderná doba však priniesla nové možnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj https://blog.feedo.sk/vsetko-co-potrebujete-vediet-o-babyshower-co-to-vlastne-je/ Instagram

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií