fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyberáte si exkluzívnu dovolenku? Slováci prezradili svoje dojmy o obľúbenom Nórsku a slnečnom Egypte

Máte tip? napíšte nám mailom

Leto 2019 máme konečne pred sebou a s ním aj tie najlepšie výlety a dovolenky. Ak ešte neviete, kam sa vybrať za hranice Slovenska, pozrite sa, prečo si vybrať Nórsko alebo Egypt.

Exotická dovolenka si vyžaduje vycestovať mimo Slovenska a vychutnať si osviežujúce more alebo hory. Ak máte v aktuálnych ponukách nekonečný chaos a túžite mať všetky super destinácie pokope, pozrite si tento rýchly prehľad. Firotour zverejnil niekoľko zaujímavých ponúk, ktoré si určite obľúbite. Ak skôr uprednostňujete osobnejšie odporúčania, títo mladí Slováci prezradili, kde zažili svoju najlepšiu letnú dovolenku.

Prečo navštíviť Nórsko?

Hornatá krajina plná krásnej prírody otvára svoju letnú sezónu počas júla, augusta a septembera. Cez toto obdobie je Nórsko o niečo drahšie, ale stále plné turistov. Navštíviť túto destináciu sa rozhodol aj študent marketingovej komunikácie Samuel Slabey, ktorý o nej tvrdí: Do Nórska sa oplatí vycestovať hlavne kvôli prírode, fjordom, ľadovcom a rybolovu. Ak sa v lete vyberiete do Nórska za polárny kruh, máte možnosť uvidieť polnočné slnko. Čo ma na Nórsku láka, je kultúra, ktorá vychádza z tej vikingskej. Nóri majú pozitívny vzťah k prírode a zaujímave je, že sa tu nachádza najviac elektromobilov na počet obyvateľov.”

 Zároveň dodáva, že Nórsko ho fascinuje aj kvôli mnohým úspechom. Ako príklad uviedol nórskeho bádateľa Roalda Amundsena, ktorý ako prvý so svojou loďou Fram dosiahol južný pól.

Ku konečnému rozhodnutiu, či Nórsko predsa len navštíviť, vám môžu pomôcť aj nasledovné poznávacie zájazdy. Aktuálne najlacnejšia ponuka sa pohybuje už od 423 eur za 10 dní, počas ktorých navštívite tiež Dánsko, Kodaň, Oslo, Švédsko aj Stockholm. Tento konkrétny zájazd vám priblíži krásy hôr, jazier aj kultúrnych pamiatok. Súčasťou návštevy škandinávskych metropol je aj svetoznámy skanzen v meste Lillehammer.

Nórsko a jeho krása.
Nórsko svojou prírodou fascinuje turistov po celom svete. Zdroj: Samuel Slabey
Nórsko a jeho krása.
Nepoškvrnenou, čistou prírodou Nórska sa prechádzajú aj miestne zvieratá. Zdroj: Samuel Slabey

Radšej púšť?

Dovolenka v Egypte je správna voľba. Nádherné pyramídy, horúce slnečné počasie a lákavá púšť. Napriek povestnej Faraónovej pomste, kedy mnohých ľudí zasiahnu nepríjemné žalúdočné problémy, ju vyhľadáva čoraz viac turistov. Egypt navštívila aj študentka marketingovej komunikácie a speváčka hudobnej skupiny The Peruns Romana Miniková. Konkrétne si pozrela známu púšť Saharu a tiež navštívila destináciu Marsa Alam.

Egypt a jeho krása.
Exotický Egypt v jeho plnej kráse. Zdroj: Romana Miniková

O svojej skúsenosti v Egypte tvrdí: „Myslím si, že táto destinácia je naozaj skvelá. Vidno, že ide o exotiku, nie o štandardnú krajinu pri stredozemnom mori. Červené more je naozaj nádherné a život pod vodou ešte krajší. Milovníci šnorchlovania a potápania si určite prídu na svoje. Aj v plytkej vode uvidíte pestrofarebné ryby. Nadšená som bola aj zo Sahary, kde som navštívila púštnu dedinku, akýsi kočovný kmeň. Pripravili nám aj ich typický ibištekový čaj, s ktorým je spätá tradícia pytačiek.” 

Zdroj: Romana Miniková
Dovolenkári v Egypte sa potešia pohľadu na nádhernú púštnu krajinu. Zdroj: Romana Miniková

Zároveň dodáva, že v rámci pytačiek je charakteristické to, že muž príde ženu požiadať o ruku. Žena následne vyjadrí súhlas alebo nesúhlas. Keď mužovi prinesie sladký čaj, znamená to, že sa za neho vydá, ak skôr horký, tak so sobášom nesúhlasí. Zdá sa, že dovolenka v Egypte môže byť aj romantická. Aktuálne najlacnejší poznávací pobyt sa pohybuje od 609 eur, počas ktorého zažijete plavbu po Níle a navštívite viacero oblastí.

Púštny Egypt.
Krásne more, piesočnaté pláže a čistá obloha. Zdroj: Romana Miniková
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií