Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete chrániť životné prostredie? Toto sú najlepšie zero waste obchody so ,,zelenými“ produktmi!

Ak patríte k ľuďom, čo sa radi pridržiavajú zdravého životného štýlu, potešia vás tieto ekologicky zamerané predajne. Svojim nákupom môžete podporiť ochranu zdravia aj životného prostredia, a to v rámci rôznych oblastí Slovenska. Dnes sme sa zamerali na Bratislavu aj v Trnavu.

V súčasnosti narastá povedomie o znižovaní odpadu či dopadu plastov na životné prostredie. Aby sme prispeli k uzdraveniu našej planéty, je dôležité ak začneme zmenou svojho prístupu. A to minimálne tak, že začneme uvažovať o tom, aké produkty nakupujeme.

Zelený obchod

Tento obchod so zdravou výživou ponúka pre zákazníkov široký sortiment produktov. Momentálne sa pobočka pod názvom Zelený obchod nachádza v Trnave, konkrétne na adrese Kollárova 36. Tiež ju nájdete aj v Bratislave pod názvom Freshmarket. Obchod sa prispôsobil súčasnej internetovej dobe a má založený web s názvom zelenyobchod.sk.

Okrem potravín, ktoré sú zamerané na špeciálnu výživu, nájdete v predajni aj ekologicky prijateľné produkty, akými sú kozmetika, tašky, sypané čaje a prekvapivo aj hračky či rôzne domáce potreby.

Vedúca predajne v Trnave Naďa Matuškovičová o ňom tvrdí: „Zelený obchod v Trnave sa zameriava celkovo na zdravú, vegánsku, bezlepkovú aj bezlaktózovú výživu. Do nášho sortimentu patria medicínske huby, 100% oleje za studena lisované, Raw produkty, Eko drogéria, bylinné čajové zmesi, jednodruhové zmesi, maceráty naložené v alkohole a rôzne nesyntetické suplementy. Snažíme sa mať ECO-FRIENDLY prístup.″

Pobočka v Trnave aktívne spolupracuje s Bratislavskou, kde sa usiluje pre nich vymýšľať rôzne aktivity, školenia, kurzy či semináre.

https://www.instagram.com/p/ByuSwaXnS6O/?fbclid=IwAR2u0W9OKQeV16hPcJccdSbhPoTuY8k9t6oTY1aOoaSyx1OryvNg1vASc0g

Ecoterra

Obchod s názvom Ecoterra ponúka možnosť zakúpiť si ekologicky čapovanú drogériu. Predajňa Ecoterra sa v Trnave nachádza na ulici Ľ. Podjavorinskej 22. Taktiež má svoju pobočku už aj v Bratislave a na na svojom webe aktívne prezentuje svoje poslanie: „Plasty sú takmer nezničiteľné. Sú ľahké, odolné, pružné a odolávajú vode, slnku i mechanickému poškodeniu. Pretože ich výrobou a likvidáciou sa znehodnocuje životné prostredie, myslíme si, že malou zmenou svojich návykov, môžeme spolu dosiahnuť veľký výsledok.″ 

V jej bohatom sortimente nájdete napríklad čapované čistiace prostriedky pod značkou Ecobelle. Taktiež 100% BIO produkty – Biolu, Biopuro či Tiama. Okrem toho sa môžete potešiť ručne vyrábanými prírodnými produktmi, či kozmetikou z Maroka. Benefitom týchto produktov je, že sú v prírode ľahko rozložiteľné, takže životné prostredie nijako extrémne nezaťažujú.

Slnečnica

Bio obchod Slnečnica ponúka na svojom webe viacero kategórií. Okrem e-shopu sú pre zákazníkov dostupné dve kamenné predajne priamo v Bratislave. Ak vás zaujíma, aké výrobky tu môžete nájsť, sú to napríklad obilniny, strukoviny, chladené výrobky. Široký výber tu ani z ďaleka nekončí. Z pomedzi produktov je dostupná detská strava, nápoje, dochucovadlá, ale aj iné dobroty ako sladkosti, dochucovadlá, či bezobalový sortiment. Rovnako ako Ecoterra, aj tu nájdete drogériu. Navyše, ak patríte k milovníkov literatúry, Slnečnica ponúka na predaj rôzne knihy zamerané na varenie a celkovo zdravý životný štýl.

Eko predajne
Zdroj: facebook.com/Eko-Bio Potraviny
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií