fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO: POZOR! Polícia kontroluje cestné ťahy, hranice okresov, výjazdy z miest, obchody, vlakové stanice či centrá

Máte tip? napíšte nám mailom

Polícia kontroluje sprísnený zákaz vychádzania na celom Slovensku. Bezpečnostné zložky štátu kontrolujú hlavné cestné ťahy, hranice okresov, výjazdy z miest, obchody, vlakové stanice či centrá miest.

“Policajti vo zvýšenej miere kontrolujú sprísnený zákaz vychádzania. Situácia je na Slovensku zlá, denne sa infikujú tisíce ľudí a desiatky ľudí denne na koronavírus zomierajú,” informuje polícia. 

Úlohou polície je zabezpečiť dodržiavanie prijatých opatrení, pretože prvoradým cieľom je priamo chrániť životy a zdravie občanov. A tak, ako sú opatrenia čoraz prísnejšie, tak prísne bude polícia k ich uplatňovaniu pristupovať.

Čo kontroluje polícia?

Pri kontrole osôb musíte polícii odôvodniť váš cieľ cesty. Výnimku zo zákazu vychádzania sú:

  • Cesta do práce a z práce, vrátane podnikateľskej činnosti a obdobnej činnosti, ak nie je možné nariadiť prácu z domu
  • Cesta v nevyhnutnom rozsahu do najbližších potravín, drogérie, zdravotníckych prostriedkov, trafiky, lekárne, lekára, predajne s krmivom pre zvieratá, načerpanie paliva, starostlivosť o blízku osobu, na poštu, banky, poisťovne, čistiarne a autoservisu
  • Cesta za bezodkladným vyšetrením a zdravotnou starostlivosťou, cesta na testovanie (Ag/PCR)
  • Cesta na pohreb alebo krst
  • Prechádzka so spoločenským zvieraťom
  • Pobyt v prírode, v extraviláne (v okrese bydliska BA/KE)
Prečítajte si tiež:
Švédsko má najmenej nakazených od začiatku pandémie, i keď nezaviedli žiadne obmedzenia

V okrese Nitra sprísnia od 11. januára zákaz vychádzania

V okrese Nitra sprísnia od 11. januára od 5.00 h zákaz vychádzania, ktorý momentálne platí na celom území Slovenska. Dôvodom je kritická pandemická situácia. Sprísnenie zákazu sa bude vzťahovať na cestu do zamestnania, prírody či sprevádzanie dieťaťa do školského zariadenia. Výnimku zo zákazu budú mať osoby s potvrdením o negatívnom antigénovom či RT-PCR teste na ochorenie COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj vlada

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií