fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvé mená zverejnené! Na Grape prídu alt-J, Kodaline, Nick Murphy fka Chet Faker, Oh Wonder alebo Wilkinson

Máte tip? napíšte nám mailom

Grape festival predstavil prvú desiatku zahraničných interpretov, ktorí sa predstavia 10.-11. augusta na piešťanskom letisku.

„Tento rok bolo opäť veľmi ťažké priniesť na Slovensko čo najzaujímavejšie mená, vždy k tomu treba aj veľa šťastia. Keď si ale ten doterajší zoznam interpretov zhrnieme, tak musíme byť myslím spokojní,“

hovorí za organizátorov Ján Trstenský.

Medzi najväčšie mená, ktoré kedy na Grape festivale vystúpili, bude určite patriť britská alternatívna skupina alt-J. „My sme túto kapelu chceli už minulý rok, ale nepodarilo sa nám to. Teraz nás ich agent oslovil už v októbri a aj keď sme najskôr trošku zaváhali, keďže tu skupina v lete vystúpila, nakoniec sme sa dohodli. Veríme, že ich návrat potešil veľa fanúšikov a aj tých, ktorí ich nemohli v minulom roku vidieť,“ pokračuje Trstenský.

grape 2018

Medzi ďalšie „veľké“ mená patria írske pop rockové hviezdy Kodaline alebo elektomág Nick Murphy, donedávna známy pod menom Chet Faker, ktorý v auguste odohrá svoj prvý letný európsky koncert práve v Piešťanoch.

Drum and bassovú scénu bude zastupovať producent Wilkinson, ktorý sa vracia do Piešťan tento raz aj s kapelou a v sobotnom programe ho doplní holandská trojica Noisia so svojím setom.

Prečítajte si tiež:
Adele prichádza s krásnym klipom a novým hitom Hello

Aktuálne mená svetovej hudobnej scény budú zastupovať britskí Oh Wonder a gitarovka Wolf Alice. Exotiku na piešťanské letisko prinesie iránska speváčka žijúca v Holandsku Sevdaliza.

Dnes organizátori ešte s úsmevom doplnili, že pre staršie ročníky priniesli aj legendárnych Lamb a surfistu v dôchodku Seasicka Steva, ktorý sa po štyroch rokoch opäť vracia na Slovensko predviesť svoju strhujúcu rokenrolovú show.

Ďalšia desiatka zahraničných kapiel bude zverejnená v priebehu marca.

Viac info na stánke festivalu www.grapefestival.sk.

Zdroj: TS

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií