fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Grumpy cat, najvirálnejšia mačka internetu, zomrela tento utorok

Máte tip? napíšte nám mailom

Grumpy cat, pravdepodobne najvirálnejšia mačka na internete, zomrela vo veku 7 rokov. Jej rodina oznámila smrť na Twitteri tento piatok.

Grumpy cat – mrzutá mačka – zomrela len tento utorok. Bola súčasťou mnohých mémov a svojou nahnevanou papuľkou rozosmievala celý internet. Rodina chlpáča oznámila smrť mačky včera na Twitteri. Pridala k nemu aj tento obrázok, kde informuje o dôvodoch smrti. Jeho preklad si môžete prečítať nižšie.

grumpy
Zdroj: twitter.com

„S ľútosťou vám oznamujeme, že nás opustila naša milovaná Grumpy Cat. Aj napriek starostlivosti profesionálov, ako aj jej milujúcej rodiny, Grumpy mala komplikácie z nedávnej infekcie močových ciest. Choroba sa nakoniec stala príliš ťažkou na to, aby ju prekonala. Umrela pokojne, ráno v utorok 14. mája, doma, v náručí svojej mamy, Tabathy.

Okrem toho, že Grumpy cat bola naše dieťa a vážený člen rodiny, pomohla rozveseliť milióny ľudí po celom svete, a to aj vtedy, keď boli časy ťažké. Jej duch bude žiť prostredníctvom jej fanúšikov aj naďalej. Rodina Grumpy cat – Tabatha, Bryan a Chyrstal.“

Ako sa stal z mačky fenomén?

Jej skutočné meno je Tardar Sauce. Mačka trpela nanizmom, ktorý spôsobil jej trpasličí vzrast a pravdepodobne aj výrazné rysy tváre. Hviezdou internetu sa stala v Septembri 2012. Tabathin brat Bryan vtedy jej otrávené a zamračené fotografie zverejnil na portáli Reddit. Používatelia platformy okamžite reagovali a zdieľali upravené variácie mémov.

Prečítajte si tiež:
Tohtoročná Biela noc prinesie najrozsiahlejšie dielo vo svojej histórii!

Jej popularita bola zapečatená účasťou na festivale South by Southwest Interactive v Austine v Texase. Ľudia tam stáli celé hodiny v rade, aby sa s ňou mohli odfotiť. Grumpy Cat sa stala takým kultúrnym fenoménom, že inšpirovala umelecké projekty, parfumy, Skechersovu obuv, komiksy a dokonca aj kávu Grumppuccino. Bola tvárou značky Friskies a objavila sa aj na niekoľkých amerických televíznych reláciách vrátane Today a Good Morning America.

Zaujímavosťou je, že minulý rok bola americkej kávovej spoločnosti Grenade nariadená pokuta vo výške takmer 640 tisíc eur za prekročenie dohody o použití obrazových symbolov mačky. V čase smrti mala Grumpy Cat 1,5 milióna sledovateľov na Twitteri, 2,4 milióna na Instagrame a 8,5 milióna na Facebooku. Okrem Grumpy Cat je fenoménom aj kocúr Garfi, o ktorom sme už v minulosti písali. Ten pôsobí naozaj nahnevane.

Zdroj: cnn.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií