fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Indický umelec bojuje proti výtlkom na cestách: Jeho kresby vás dostanú!

Máte tip? napíšte nám mailom

Indický chlapec sa rozhodol, že výmoly na cestách zviditeľní tak, aby ich takmer nikto neprehliadol. Rozhodol sa tak bojovať proti rôznym nehodám, ktoré sa v Indii vďaka extrémne zlej kvalite ciest často vyskytujú. Jeho fotky dostanú aj vás!

Problémy na cestách trápia mnoho vodičov. Často niet kde zaparkovať, a aj samotný prejazd autom je na určitých miestach výrazne problematický. Rýchlu a bezpečnú cestu autom tiež komplikujú hrbole, ktoré sa po rokoch často na cestách vyskytujú. Populárny maliar indickej národnosti menom Baadal Nanjundaswamy sa rozhodol voči výmolom na cestách bojovať po svojom. 3D kresbami! Tie nielen, že pútajú vodičov ale aj upozorňujú na nedostatky vozovky, aby sa im mohli pohodlne vyhnúť.

Umelec najnovšie predstavil video, v ktorom predstiera, že je astronaut, ktorý kráča po mesiaci. Video sa stalo veľmi populárnym, a zároveň tak pritiahlo pozornosť na cesty v Indii. Umelec sa poďakoval verejnosti za podporu a zároveň dodal, že s kreativitou dokážeme zabrániť mnohým problémom. Tvrdil, že cesty v Indii vyzerali ako povrch mesiaca, preto sa rozhodlo obliecť sa ako astronaut. Nízka kvalita ciest je v Indii obrovským problémom.

Prečítajte si tiež:
Chlapík si nechal nalepiť na nádrž svojho auta milú nálepku, aby jeho láska vedela, čo má natakovať!

Kreatívny bojovník

The Guardian informoval, že  v roku 2017 výmoly spôsobili úmrtie 3 597 ľuďom, pričom ďalších 25 000 bolo zranených. Indickí šoféri majú údajne kvalitne vyvinutý šiesty zmysel, pretože si dokážu výtlky na cestách všimnúť z extrémnej diaľky. Nanešťastie pokus byť neustále v strehu nie vždy zaručene platí, pretože nehody sa na cestách ešte stále objavujú.

Dobrý a kreatívny nápad umelca si všimli viaceré médiá. V súčasnosti má jeho video na Facebooku viac ako 22-tisíc pozretí a 2200 komentárov. Na Twitteri má video tiež obrovský úspech. Vyslúžilo si  21 900 lajkov a 740 komentárov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií