Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Interpol chytil deviatich pedofilov z Dark Webu. Ich najmladšia obeť mala len 15 mesiacov

Interpol chytil zločincov z Dark Webu. Operáciu s názvom Blackwrist spustil v roku 2017. Zatiaľ zachránil 50 detí a zatkol deviatich mužov.

Akciu spustil Interpol po tom, ako sa na Dark webe objavili fotografie 11-tich chlapcov mladších ako 13 rokov. Polícia tvrdí, že kriminálnici zverejňovali fotografie každý týždeň. Často deťom maskovali tváre, aby ich nebolo ľahké identifikovať.

Organizácia zachránila 50 detí. Deväť ľudí z Thajska, Austrálie a USA kompetentní zatkli. Prvým zatknutým bol hlavný správca stránky, Montri Salangam z Thajska. Druhým bol Ruecha Tokputza, administrátor stránky pochádzajúci z Austrálie. Za pedofíliu boli minulý rok v Jemene odsúdení traja muži na trest smrti.

Interpol
Zdroj: unsplash.com

Muža menom Salangam, ktorý zneužil aj jedného zo svojich synovcov, súd v Thajsku poslal v júni minulého roka do väzenia na 146 rokov. Jeho komplic, predškolský učiteľ, dostal 36 rokov.

Ruecha Tokputza bol minulý týždeň odsúdený na 40 rokov. Dôkazy ukázali, že je vinný z 51 skutkov, ktoré vykonal na 11-tich bábätkách a deťoch. Je to najvyšší trest, aký bol v Austrálii za sexuálny trestný čin udelený.

Polícia našla v zariadeniach oboch vinných tisíce fotografií, ktoré vznikli v Austrálii aj Thajsku. Ste najhoršou nočnou morou dieťaťa, ste horor každého rodiča, ste hrozbou pre komunitu, povedala sudkyňa Liesl Chapman v Adelaide.

Interpol
Zdroj: unsplash.com

Čo je Dark Web?

Z anglického prekladu temný web je časť World Wide Webu, teda klasického internetu, ktorá je umiestnená na darknetoch. Sú to prekryté siete, ktoré využívajú internet, ale sú prístupné len prostredníctvom špeciálneho softvéru alebo konfigurácie. Tvorí časť hlbokého webu, čo je oblasť, ktoré vyhľadávače neindexujú. Človek si tam vie kúpiť rôzne nelegálne tovary a služby. Aj napriek tomu má vyše 63 000 používateľov na celom svete.

Zdroj: bbc.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií