fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Iris Apfel, 96-ročná módna ikona, je dôkazom toho, že štýl nepozná vekové hranice

Máte tip? napíšte nám mailom

Štýl nepozná vekové hranice. Hovorí sa, že vek je len číslo a naozaj sme takí starí, ako sa cítime. Nie to len klišé, ktoré má fungovať ako útecha po dosiahnutí určitého veku. Dôkazom je 96-ročná módna ikona Iris Apfel.

Iris je rodená Newyorčanka a podnikateľka, ktorá sa celý život živila ako interiérová dizajnérka. Spolupracovala dokonca s Bielym domom, kde upravovala interiér pre deväť prezidentov.

Jej štýl obliekania je nezameniteľný a výrazný. Nevzdáva sa ho ani vo svojom veku 96 rokov. Charakteristické sú pre ňu krátke sivé vlasy, veľké okuliare, výrazné doplnky, ktoré vrství v hojných množstvách a kombinácie pestrých farieb. Iris je všetko možné, len nie prehliadnuteľná alebo nudná.

 

Iris Apfel
instagram.com/iris.apfel

 

Iris Apfel
instagram.com/iris.apfel

Pokračovanie na druhej strane

 

Iris vydala knihu s názvom „Accidental Icon“, ktorá obsahuje jej postrehy, príbehy, ilustrácie a v podstate je stelesnením jej štýlu a života. V Metropolitnom múzeu v New Yorku bola v roku 2005 uvedená výstava na jej počesť s názvom „Rare bird“, ktorá mala obrovský úspech. O tejto výnimočnej dáme si môžete taktiež pozrieť dokument z roku 2015 s jednoduchým a výstižným názvom „Iris“.

Prečítajte si tiež:
Nádherné! Umelkyňa tvorí z bežných korekčných prilieb krásne guľaté diela

 

Iris Apfel
instagram.com/iris.apfel

 

Iris Apfel
instagram.com/iris.apfel

 

Iris Apfel je inšpiráciou pre mnohé ženy po celom svete, nielen pre svoj odvážny štýl obliekania, ale aj vďaka svojmu aktívnemu prístupu k životu a vďaka tomu, že si cení samu seba a nevzdáva sa toho, kým je.  Odvaha a sloboda sú súčasťou jej dní.

 

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Iris_Apfel

Foto: http://stylecaster.com/iris-apfel-blue-illusion/

https://www.instagram.com/p/BlgLYHLlzbX/?taken-by=iris.apfel

https://www.instagram.com/p/BldfFtbFjt6/?taken-by=iris.apfel

https://www.instagram.com/p/Bla6wn6lgl5/?taken-by=iris.apfel

https://www.instagram.com/p/Bjf0laWlZSo/?taken-by=iris.apfel

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií