Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyklápacie telefóny sú späť: Je tu nová Motorola Razr

Akoby to bolo včera, keď sa mobily ešte otvárali. A pamätáte si na model Motorola Razr z rokov 2004-2008? Malý vyklápací telefón, ktorého sa po celom svete predalo 130 miliónov kusov. Dnes prichádza jeho nová generácia. Véčkovému dizajnu dáva úplne nový rozmer.

Nová generácia vyklápacej Motoroly Razr sa predstavila na tlačovom podujatí v Los Angeles. Telefón však tentokrát využíva flexibilný P-OLED displej s rozlíšním 2142 x 876 pixelov, vďaka čomu ho môžeme prirovnať k novému Samsungu Galaxy Fold.

Vyklápacie telefóny sú späť
Zdroj: forbes.com

Najbežnejšie funkcie hneď poruke

V zatvorenom stave bude k dispozícii malý displej, pomocou ktorého môžete uskutočňovať hovory, písať správy, ovládať hudbu, platiť klepnutím, robiť selfies a podobne. Po roztvorení sa vám naskytne 6,2-palcový displej s pomerom strán 21:9, slúžiaci na všetky ostatné činnosti. Využíva patentom chránený pánt bez medzery, vďaka ktorému ostávajú obe polovice obrazovky dokonale zarovnané. Taktiež zabraňuje vniknutiu prachu. V hornej časti nájdete kameru s 5 MPx rozlíšením (f/2.0). Vo veľkej brade sa nachádzajú reproduktory a snímač odtlačkov prstov. Zhotovovať selfíčka môžete pomocou 16 MPx (f/1.7) fotoaparátu pod vonkajším displejom.

,,Zatiaľ bude k dispozícií len u operátora Verizon v USA, časom by sa však mohol dostať aj do vybraných krajín Európy.“

Vyklápacie telefóny sú späť
Zdroj: motorola.com

Parametrami nešokuje

Smartfón disponuje Androidom 9.0 Pie s doplnkovými Moto akciami. Poháňa ho čipset Snapdragon 710 so 6 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom bez možnosti rozšírenia o MicroSD. Miesto pre nano SIM sa taktiež nenašlo, Razr totiž podporuje len SIM vstavanú od výroby. Jedným z najväčších sklamaní je batéria, ktorá má kapacitu 2510 mAh. Tú bude možné nabíjať zrýchlene (15W TurboPower) pomocou USB-C konektora.

Vyklápacie telefóny sú späť
Zdroj: Theverge

Odolné telo

Ochranu pred vonkajším poškodením poskytuje vyhotovenie z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a 3D Gorilla Glass. Oproti krehkému Samsungu Galaxy Fold je jednoznačne vhodnejší na každodenné používanie. Voči vode je telo odolné len na nízkej úrovni.

Nová Motorola Razr príde na trh koncom decembra. Zatiaľ bude k dispozícií len u operátora Verizon v USA, časom by sa však mohla dostať aj do vybraných krajín Európy. V Amerike model štartuje s cenou 1500 dolárov, v našich končinách sa odhaduje cifra 1700 eur.

Zdroj: edition.cnn.com, techbyte.sk, pcrevue.sk

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií