fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

John Lennon zomrel pred 39 rokmi: Zabil ho šialený fanúšik

Máte tip? napíšte nám mailom

John Lennon je neodmysliteľne spojený so skupinou Beatles. Jeho predčasná smrť šokovala celý svet. Najhoršie na tom je, že jeho vrah bol zároveň aj jeho fanúšik.

John Lennon zahynul rukou fanúšika

Na tento deň spomína hudobný svet s veľkým smútkom. Odišla legenda, ktorá zmenila anglickú hudobnú scénu a ležal jej pri nohách celý svet. Hoci John Lennon opustil skupinu Beatles a odišiel do Ameriky, hudbe sa venoval aj naďalej. Bol pondelok večer 8. decembra 1980. Všade už panovala vianočná atmosféra a spevák sa vracal z nahrávacieho štúdia do svojej rezidencie Dakota Forum. Zastavil ho tu Mark David Chapman, ktorému ráno podpisoval ich nový album. Namiesto priateľských slov na neho niekoľkokrát vystrelil. Slávneho speváka odviezli do Roosveltovej nemocnice, ale vážnym zraneniam podľahol. Vrah bol až prekvapivo pokojný a čakal do príchodu polície, ktorej pri zatýkaní nekládol žiaden odpor.

Vrah nebol v poriadku

Chapman si vo svojom živote prechádzal rôznymi etapami. Bral drogy a pre jeho mentálnu zaostalosť ho dokonca museli aj hospitalizovať. Ako sám tvrdil, bol veľkým fanúšikom skupiny Beatles. John Lennon bol jeho idolom, no pobúrilo ho, keď pri krste albumu povedal, že “Kresťanstvo zanikne, rozpadne sa a zmizne. Nepotrebujem o tom ani diskutovať. Slovom, mám pravdu a história to potvrdí. Sme už populárnejší ako Ježiš Kristus. Neviem, čo zanikne skôr – rock či kresťanstvo.” Chapman sa nervovo zrútil a Lennonom bol posadnutý. Zašlo to až tak ďaleko, že si vzal za ženu americkú Japonku len preto, lebo sa podobala na Yoko Ono, manželku Johna Lennona. Z jeho náklonnosti sa stal odpor a ten ho doviedol až k vražde.

Začalo sa mu peklo na zemi

John Lennon mal fanúšikov po celom svete a obdivovali ho nielen pre jeho hudbu, ale aj postoj k vojne vo Vietname. Chcel pokoj a mier, lásku dával aj do hudby. Jeho vrah, Mark David Chapman, spôsobil doslova ošiaľ. Po odsúdení ho museli držať ďalej od ostatných väzňov, lebo sa obávali toho, že mu ublížia. Dostával nenávistné listy od ľudí z celého sveta, ktorí mu vyčítali jeho nezmyselný čin. Už desaťkrát požiadal o prepustenie z väzenia, ale neúspešne. To však veľmi vyhovuje Yoko Ono, ktorá sa bojí najmä toho, že by ublížil jej synovi.

Prečítajte si tiež:

Na verejnosti spieval o láske, mieri a porozumení, v súkromí bol ale úplne iný. TAKÝTO bol John Lennon v skutočnosti

Zdroj: teraz.sk  cas.sk  aktuality.sk  idnes.cz webnoviny.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií