fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Katolíci si pripomínajú zmŕtvychvstanie Ježiša, obdobie veľkonočnej slávnosti trvá 50 dní

Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista je víťazné zavŕšenie Kristovho vykupiteľského diela.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na Veľkonočnú nedeľu Pánovho zmŕtvychvstania si katolíci pripomínajú zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, najväčší Kristov zázrak a základnú pravdu kresťanskej viery.

Je to víťazné zavŕšenie Kristovho vykupiteľského diela. Jeho duša sa opäť spojila s osláveným telom, na ktorom síce ostali rany ukrižovania, ale inak nepodliehalo obmedzeniam času ani priestoru.

Pondelok vo Veľkonočnej oktáve, kedysi známy ako Veľkonočný pondelok, sa zvykne nazývať aj Pondelkom Baránka na pamiatku toho, čo sa udialo prvého dňa po sobote. Vtedy totiž anjel dodával odvahu ženám, ktoré na úsvite pribehli k hrobu a boli vydesené a znepokojené, keď ho našli prázdny.

Veľkonočné obdobie, teda obdobie veľkonočnej slávnosti, trvá 50 dní. Začína sa Veľkonočnou vigíliou a končí sa večer na sviatok Zoslania Ducha Svätého (Turíce). Toto obdobie sa slávi v radosti a plesaní ako jeden sviatočný deň, ako jedna „veľká nedeľa“. Predovšetkým v týchto dňoch sa spieva radostné Aleluja.

Viac k témam: Veľká noc, Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista
Zdroj: Webnoviny.sk – Katolíci si pripomínajú zmŕtvychvstanie Ježiša, obdobie veľkonočnej slávnosti trvá 50 dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Turistov v Hriňovej napadol medveď, jeden je ťažko zranený
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií