fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Panama zaviedla vychádzky zvlášť pre mužov a ženy

Panama zaviedla nové bezpečnostné opatrenia, ktoré rozdelili vychádzky pre obyvateľov zvlášť pre mužov a ženy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus si vyžiadal nové opatrenia aj v Paname. Vláda Panamy v pondelok oznámila prísne karanténne opatrenia, ktoré oddeľujú občanov podľa pohlavia v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Od stredy budú môcť muži a ženy opustiť svoje domovy iba dve hodiny naraz a v rôzne dni.

Panama zaviedla vychádzky zvlášť pre mužov a ženy

Karanténne predpisy sa doteraz nezakladali na pohlaví. Muži budú môcť ísť do supermarketu alebo do lekárne v utorok, vo štvrtok a v sobotu a ženy budú mať povolenie na pohyb v pondelok, stredu a v piatok.

V nedeľu nebude nikto môcť ísť von a nové opatrenia budú trvať 15 dní.

„Táto absolútna karanténa nie je nič iného ako snaha zachrániť život,“ uviedol na tlačovej konferencii minister bezpečnosti Juan Pino.

Podľa Pina bolo minulý týždeň zadržaných viac ako 2 000 ľudí, pretože karanténu nedodržiavali.

Od prvého prípadu, ktorý bol hlásený 10. marca, Panama potvrdila 1 075 prípadov koronavírusu, z ktorých je 43 v intenzívnej starostlivosti a 27 zomrelo.

koronavírus
Panama pristúpila k novým bezpečnostným opatreniam. Zdroj: Zdroj: REUTERS/Kai Pfaffenbach

Koronavírus vo svete

V Čechách už evidujú 3330 ľudí, ktorým potvrdili pozitívne testy na koronavírus. Nákaza si v krajine vyžiadala 32 mŕtvych. Najhoršia situácia je momentálne v USA. Pandémia nového koronavírusu zabila v USA za posledných 24 hodín rekordných 865 ľudí.

Prečítajte si tiež:
Pribudlo viac ako 6-tisíc nových prípadov COVID-19 a 71 úmrtí

Koronavírusom je vo svete nakazených už viac ako 840-tisíc ľudí a počet stále narastá. Následkom choroby COVID-19, ktorú nový druh koronavírusu spôsobuje, podľahlo vo svete už viac než 40-tisíc ľudí, z čoho viac ako 20-tisíc obetí zaznamenali v Taliansku a Španielsku.

Prekvapivá správa, ktorú zverejnili vedci z Ameriky, Británie a Číny hovorí aj o tom, že skutočnosť, že Čína uzavrela mesto Wu-Chan zrejme zabránilo 700-tisíc novým prípadom. Nová štúdia univerzity v americkom štáte Nebraska preukázala, že nový koronavírus sa vo vzduchu udrží dlhšie ako sa pôvodne predpokladalo. Koronavírus podľa nej zostáva vo vzduchu aj po tom, ako infikovaná osoba z daného miesta už odišla.

Na Slovensku je zatiaľ potvrdených 363 pozitívnych prípadov na koronavírus, no aj počas tohto dňa sa zrejme počet infikovaných zvýši.

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií