fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľovná Alžbeta II. v smútku: Zažila najhoršie prípravy na Vianoce

Máte tip? napíšte nám mailom

Len niekoľko dní pred Vianocami zasiahla kráľovskú rodinu ďalšia smutná správa. Manžel kráľovnej Alžbety II. bol hospitalizovaný. Princ Philip chýbal na takmer všetkých rodinných tradíciách. 

Vianoce v ohrození

Zdravotný stav manžela kráľovnej Alžbety II. si pár dní pred Štedrým dňom vyžiadal návštevu nemocnice a následnú hospitalizáciu. 98-ročný vojvoda z Edinburghu musel stráviť niekoľko dní pozorovaním a liečbou, zatiaľ čo jeho manželka pripravovala tradičné Vianoce v rodinnom sídle v Sandringhame. Našťastie sa k nej mohol včas pripojiť na Štedrý deň v Norfolku.

Princ na Vianoce

Znie to ako názov seriálu o kráľovskej rodine, je to ale predovšetkým šťastná téma kráľovnej Alžbety II., ktorá sa bude môcť spoľahnúť na prítomnosť svojho manžela, princa Philipa. Napriek jeho hospitalizácii nebude vojvoda z Edinburghu po jej boku chýbať ani tohtoročné Vianoce. Minulý týždeň to však vyzeralo úplne inak.

Zaujimavosti zo života kráľovnej Alžbety - klocher.sk
Zdroj: Instagram

Kráľovná Alžbeta II. mlčala o zdravotnom stave manžela

Princ Philip bol v piatok 20. decembra prijatý do nemocnice kráľa Edwarda VII. v Londýne. Dôvodom jeho hospitalizácie bolo podľa terminológie, ktorú v tejto veci používa Buckinghamský palác „existujúci zdravotný problém”. Bližšie však tento problém nikto nešpecifikoval, dokonca aj zdroje blízke kráľovskej rodine mlčia.

Prečítajte si tiež:
93 FAKTOV o kráľovnej Alžbete II., ktorá má 93. rokov

Našťastie bol princ Philip schopný opustiť zariadenie v utorok 24. decembra a včas sa pripojil k svojej manželke, kráľovnej Alžbete II., v ich zimnej rezidencii v Norfolku. Vďaka odbornému prístupu lékárov sa mohol vojvoda z Edinburghu zúčastniť tradičného rodinného stretnutia, ktoré tam organizuje hlava britskej monarchie na Vianoce.

„Teraz je späť v Sandringhame,“ informoval vo svojej tlačovej správe Buckinghamský palác v utorok 24. decembra ráno. Zároveň v nej poznamenal, že vojvoda z Edinburghu nestrávil príliš veľa času v nemocnici v hlavnom meste. Hoci jeho hospitalizácia vzbudila veľké obavy, kráľovná Alžbeta II. chce všetkých uistiť, že prijatie jej manžela v nemocnici bolo naplánované vopred “na pozorovanie a preventívne vyšetrenia”. Nešlo teda o mimoriadne zhoršenie zdravotného stavu.

Čítajte tiež:

Meghan Markle závidí Kate: Toto privilégium nikdy mať nebude

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií