fbpx
Z kresbičiek detí vyrába malé figúrky, z ktorých sa tešia nielen tí najmenší. Myšlienka vznikla úplnou náhodou

Z kresbičiek detí vyrába malé figúrky, z ktorých sa tešia nielen tí najmenší. Myšlienka vznikla úplnou náhodou

Detské kresbičky sa stali inšpiráciou pre mnohých – rodičov, deti či umelcov. Nevyhli sa im ani veľké spoločnosti, ktoré na kresbičkách detí neváhali postaviť aj svoju kampaň.

Vo všetkých týchto článkoch, ktoré sme medzičasom publikovali, sa firmy alebo umelci zameriavali na zachytenie detského sveta vďaka ich kresbám, ktoré následne prerábali pomocou grafických programov. Vznikli tak úplne nové, o čosi vylepšené dielka.

Čas na zmenu

Hayley, ktorej je svet detí dodnes veľmi blízky, sa tento nápad zdal príliš nudný. Ako sama tvrdí, „videl to už každý, pretože týchto obrázkov bolo všade veľa. Ovládli internet, sociálne siete či internetové obchody, kde umelci priamo vyzývali, aby ste si dali kresbičku vášho dieťaťa prerobiť na ,vyšší level’ práve u neho.”

A tak si Hayley jedného dňa povedala dosť a prišla s niečím novým. Špecializuje sa na tvorbu mini fugúrok, ktoré nie sú vymyslené. Pochádzajú totiž priamo od detí z ich výkresov.

Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com

Detská fantázia je naozaj neprekonateľná

To si zrejme povedala Hayley ešte pred tým, ako začal tvoriť. Výrobe malých postavičiek s polyméru sa venuje už 10 rokov a nemieni v tom prestať.

„Najskôr išlo len o zábavu. Keď som ich však nafotila a dala na Instagram, stretla som sa s nečakane pozitívnym ohlasom. Nebol dôvod, aby som v tom nepokračovala,” povedala. 

Podľa nás urobila dobre, keďže z jej mini figúrok sa tešia viacerí – deti, rodičia i starí rodičia, ako aj všetci tí, ktorým svet detí nie je ukradnutý a rovnako ich dennodenne inšpiruje.

Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com

Priznáva: „Najviac ma teší, keď vidím, s akými krásnymi výkresmi za mnou detí prídu a chcú si túto výzvu, vdýchnuť ich výkresu život, vychutnať spolu so mnou. Je fantastické sledovať ich rozžiarené tváričky, keď vidia, ako sa postava z ich kresby mení na malú figúrku, s ktorou sa môžu potom aj hrať. Snažím sa totiž, aby sam každá takáto postavička čo najviac podobala tej ich. Preto dbám na detaily a volím i podobné farby ako ony. Možno by ste tomu neverili, ale malé figúrky môžete venovať aj ako darček.”

„Nedávno prišla za mnou jedna staršia pani, ktorá ma poprosila, aby som jej manželovi urobila figúrku z kresbičky, ktorú im nakreslila minulý rok ich vnučka. Takáto výzva sa jednoducho nedala odmietnuť,” dodala Hayley.

Vpravo dolu si môžete všimnúť obrázok malého dievčatka, vľavo výtvor Hayleyho. Dedko sa musel veľmi potešiť. Zdroj: designyoutrust.com

Obrázky od detí si môžete zarámovať, no postavičky si môžete položiť na stôl alebo poličku v práci, doma alebo ich jednoducho podarovať.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Adam sa inšpiroval svojimi kresbami z detstva a v dospelosti ich prerobil na krásne ilustrácie
Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com

Zdroj: designyoutrust.com

Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.