fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kto je nový priateľ prezidentky Zuzany Čaputovej? Stál na čele Greenpeace

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) sa zhruba rok po rozchode znovu rozhodla otvoriť svoje srdce. Jej priateľ je o dva roky mladší aktivista Juraj Rizman, ktorý predtým pôsobil ako poradca prezidentky pre životného prostredie. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Rizman je totiž v tejto oblasti známou postavou a svojho času dokonca šéfoval slovenskej pobočke Greenpeace informuje Blesk.cz. Podobne ako naša prezidentka má “nový priateľ” za sebou rozvod a dieťa- teraz sedemročného syna. Čaputová je matkou dvoch dcér vo veku 19 a 16 rokov.

Juraj Rizman sa prezidentka sa údajne prvýkrát zoznámili už pred 13 rokmi. Aktivista pomáhal Čaputovej v kauze skládky v Pezinku a potom spolu pôsobili v občianskom združení Via iuris.

clean air
Juraj Rizman zdroj: tasr

Juraj Rizman stál v minulosti na čele ochranárskej organizácie Greenpeace Slovensko, navyše pôsobil ako riaditeľ komunikácie Greenpeace pre strednú a východnú Európu. Dokonca sa hneď niekoľkokrát stal slovenským hovorcom roka.

Rok od rozchodu s Konečným

Po nástupe Zuzany Čaputovej do prezidentskej funkcie sa Juraj Rizman stal poradcom hlavy štátu pre otázky životného prostredia a občiansku spoločnosť. Avšak potom, čo doposiaľ priateľský vzťah prerástol v lásku, sa Juraj premiestnil do kancelárie podpredsedu parlamentu Juraja Seliga (Za ľudí).

Je to zhruba rok od rozchodu Zuzany Čaputovej s jej posledným partnerom – fotografom, hudobníkom a textárom Petrom Konečným. S ním sa dala dohromady po rozvode s Ivanom Čaputom, s ktorým má dve dcéry.

Prečítajte si tiež:
Prieskum: Väčšina mladých Slovákov sa snaží chrániť životné prostredie. Šetria energiu, podpisujú online petície či bojkotujú výrobky

Vzťah Čaputovej s Konečným začal uvädať po voľbách v marci minulého roka. ,,Možno ste si všimli, a aj keby nie, radšej vám to povieme úprimne. V poslednom období nás nie je možné vídať spolu s partnerom Petrom. Nechceme, aby sa o tom špekulovalo, ani vás nechceme obťažovať spoločným vystupovaním na verejnosti. Radšej budeme s Petrom úprimní a povieme vám, že naozaj prechádzame ťažkým obdobím vyrovnávania sa so situáciou, v ktorej sme sa ocitli,” priznala vtedy Čaputová v príspevku na sociálnych sieťach.

Spoločná dovolenka

Niekoľko mesiacov potom bola slovenská prezidentka bez partnera, podľa serveru Topky sa ale už v januári s Rizmanom vydali na spoločnú dovolenku do zahraničia.

,,Áno, sme spolu. Je to veľmi osobné, a preto, ak dovolíte, sa k tomu nebudem viac vyjadrovať, “  potvrdil už skôr vzťah s prezidentkou pre server Topky Juraj.

Súkromie bližšie nekomentovala ani kancelária hlavy štátu. ,,Nepatrí mi to nijako komentovať. Všetci by mali rešpektovať súkromie pani prezidentky,” reagoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk topky
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií