fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Los Travelos – spoločný cestovateľský blog Andrey, Patrika a Martina

Máte tip? napíšte nám mailom

Zbaliť ruksak, zobrať len tie najnutnejšie veci, pribaliť foťák a len tak spoznávať svet, ľudí, miesta a kultúry, ochutnávať tradičné jedlá, strácať sa v úzkych uličkách alebo aj v oblakoch. To je asi snom každého dobrodruha. A takéto sny si plnia aj Andrea, Patrik a Martin. Dnes vám predstavujeme ich spoločný blog Los Travelos.

Andrea Zahurancová a Patrik Paulínyi, to je dvojica, ktorú sme mnohí spoznali vďaka videu Follow me to: Slovakia.

Fotograf a filmár Patrik, o ktorom písal aj National Geographic, jeho vždy usmiata a energická priateľka Andrea, cestovateľka, ktorej najobľúbenejšou krajinou je zatiaľ Maroko, a jej brat Martin, ktorý žil napríklad vo Vietname a vystúpil na najvyššiu horu Afriky. Ozaj, a spomenuli sme už, že okrem vysnívaného cestovateľského života sú to v podstate normálni mladí ľudia s prácou v Bratislave? Áno, stíhajú aj pracovať. Sú súčasťou tímu Eyerim, startupového online obchodu s okuliarmi.

Okrem toho nás na svojich instagramových účtoch dennodenne zásobujú závideniahodnými fotkami. Záľuba v cestovaní ich priviedla do mnohých krajín od Vietnamu, Kambodže a Japonska cez grécke ostrovy, Škandináviu či Tanzániu až po Indiu. Traja Slováci, ktorí precestovali viac ako 50 krajín sveta.

View this post on Instagram

Toto sú tradiční rybári na Srí Lanke, ktorých v minulosti preslávil jeden z mojich obľubených fotografov Steve McCurry. Dnes je tento tradičný spôsob rybolovu hlavne atrakciou. Ľudia na paliciach už väčšinou nie sú rybári, ale len herci, ktorí vám s ochotou za pár eur zapózujú. Dve rána som zúfalo chodil na pláže čakať na „rybárov“, aby som ich odfotil. Už druhé ráno kedy nikto neprišiel, som si uvedomil, že načo by tam chodili, kedže turisti ešte spia a ich „showtime“ sa začína, až keď sa turisti zobudia. Predsa som si skúsil privstať ešte jedno ráno a konečne som mal štastie! Našiel som tam loviť jedného rybára, ktorý odo mňa nepýtal žiadne peniaze a dokonca si ma ani nevšímal. #dnescestujem #lostravelos #srilanka #srilankadaily #stevemccurry #longexposure

A post shared by Patrik Paulinyi (@patrikpaulinyi) on

A keďže by to bola škoda nechať si všetko, čo zažili, pre seba, rozhodli sa pre spoločný blog z ciest. Môžeme si tak prečítať reporty z gréckeho ostrova Santorini, zo Slovinska a Talianska, Maroka, Indie, Srí Lanky alebo Kanady. Články sú obohatené o množstvo fotografií (povedzme si pravdu, bola by to škoda zverejniť ich len na Instagrame). Okrem samotných fotoreportáží z rôznych krajín nám Los Travelos ponúkajú aj rôzne tipy a triky – čo netreba doma zabudnúť, čo, naopak, je úplne zbytočné, ako sa zbaliť minimalisticky a čo treba v danej krajine určite vidieť. Nie sú to typickí sprievodcovia, ktorí vás zavedú do „mainstreamových“ oblastí s najvyššou koncentráciou turistov, odkiaľ nebude možné spraviť ani len jednu fotografiu, na ktorej by to vyzeralo ako ešte neprebádaný kus sveta.

Ľudia, ktorých sa určite oplatí sledovať.

Toto a oveľa viac nájdete na lostravelos.sk.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií