fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ľudoprázdnymi ulicami sa túla divá zver. Koronavírus prírode vyhovuje

Ľudia sa ukrývajú pred koronavírusom vo svojich domoch. V prázdnych uliciach sa zabývali zvieratá – jelene, divé prasatá či opice.

Máte tip? napíšte nám mailom

Divej prírode koronavírus, zdá sa, vyhovuje. Ľudia sa stiahli, vo svojich príbytkoch sa venujú rodine, filmom či knihám. Mestá sa vyprázdnili a začína v nich však bujnieť život, na aký nie sme zvyknutí. Do kanálov v Benátkach sa vrátili ryby, k pobrežiu priplávali delfíny. Nielen vodné tvory profitujú z povinnej karantény. Do opustených miest sa odvažujú vstúpiť aj zvieratá, ktoré sa inak ukrývajú v lesoch a parkoch. Na sociánych sieťach sa objavujú početné fotografie a videá zvierat, ktoré prekonali strach a vstúpili do miest.

Jelene v Japonsku

V Japonsku sa opustenými ulicami potulujú stáda jeleňov a hľadajú potravu. Zvyčajne obývajú tieto jelene miestny park Nara. Jelene druhu Sika sú miestnou atrakciou, rôznymi pochúťkami ich po celý rok kŕmia turisti ale aj miestni obyvatelia. Park však v týchto dňoch zíva prázdnotou, a tak sú jelene nútené hľadať potravu inde. V honbe za jedlom sa preto rozhodli vyraziť do ulíc mesta.

Zvieratá v uliciach počas koronavírus
Zdroj: okadennis

V Thajsku opice, v Talianku diviaky

Aj v Thajsku prebieha doslova invázia divých zvierat. Vyhladované opice hľadajú potravu na námestí mesta Lopburi.

Prečítajte si tiež:
Počet mŕtvych v Taliansku prekročil 10-tisíc. Prečo je úmrtnosť tak vysoká?

V Taliansku ochorela na koronavírus už viac než 40 000 ľudí. Ľudia sú v nútenej karanténe a z balkónov a okien sledujú, že život v mestách stále prebýva. Jediné, čo sa zmenilo, sú jeho nositelia. Na sociálnych sieťach sa objavujú fotografie diviakov, kôz či dokonca koní. Väčšina ľudí je nadšená týmito novými „turistami“.

zvieratá v uliciach počas koronavírusu
zdroj: bi-until-theday-idie
Zvieratá v uliciach počas koronavírusu
zdroj: taylorswifh

Epidémia koronavírusu priniesla mnoho zla, mnoho obetí. Môže nás však tešiť aspoň to, že nemé tváre profitujú z našej karantény a životné prostredie sa viditeľne zlepšuje.

Ulice slovenských miest sa takisto pomaly vyprázdňujú. Zdá sa, že je len otázkou času, keď sa aj našimi ulicami začnú prechádzať jelene či iná divá zver. Zahliadli ste vo svojom okolí divé zvieratá? Napíšte nám do komentárov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Bored Panda Twitter

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií