Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príroda zabodovala: TOTO je mačka s ľudskou tvárou. Roztomilá či desivá?

V predošlom článku sme vám predstavili niekoľko typov mačiek, ktoré sú charakteristické svojou odlišnou povahou. V tomto článku sa pozrieme na jednu špecifickú, ktorá je iná svojím netypickým vzhľadom.

Pokračovanie pod reklamou

Portál Interez.sk uvádza, že vedci prišli ohľadom správania mačiek k zaujímavým zisteniam, ktoré uvádzajú v nasledovnej štúdii. Tá objasňuje, že mačky naše slová skutočne vnímajú. Ak však na ne nereagujú, tak preto, že sa jednoducho rozhodli odignorovať nás. Mačky údajne dokážu podľa hlasu identifikovať, kto je ich majiteľom. 

Pokračovanie pod reklamou
Zdroj: unsplash.com

Portál Cooler.sk informuje, že mačky vedia prostredníctvom svojho pradenia pomôcť v liečbe niektorých ochorení. Napríklad napomáha zrastu zlomenín, ako aj samotnému rastu kostí. Okrem toho takmer vždy pri skoku dopadnú na svoje labky, a to aj vtedy, keď vyskočia do výšky, ktorá je 3-krát vyššia ako ony samy.

Prečítajte si tiež:
Meghan určuje kráľovsky trend. Princ Charles započal módnu spoluprácu

Mačka ako my?

Príroda ale dokáže hotové zázraky. Príkladom je táto netypická mačka. Už na prvý pohľad je jasné, že sa na jej tvári nachádza niečo nezvyčajné. Jej celkový výraz pôsobí, akoby nosila ľudskú tvár. Toto video má na YouTube  už viac ako 151-tisíc zhliadnutí a doteraz si vyslúžilo 120 komentárov. Názory ľudí sú na jej tvár rôzne. Niektorí tvrdia, že je skutočne desivá, zatiaľ čo iní si z nej uťahujú a prirovnávajú ju k niektorým členom svojej rodiny.

Zdroj titulnej foto: youtube.com/Cat with human face

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií