fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máš 2 hodiny a 40 minút voľného času? Sleduj, ako sa skutočne potopil TITANIC!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred pár dňami sme si pripomenuli 104. výročie od potopenia slávneho Titanicu.  Parník, o ktorom sa hovorilo, že je nepotopiteľný, padol na dno Atlantiku v noci zo 14. na 15. apríla.

Loď, ktorá viezla 2 201 ľudi na palube, sa plavila od z anglického Southamptonu cez francúzsky Cherbourg a írsky Queenstown do amerického New Yorku. K tragédii došlo 14. apríla 1912 o 23:40 hod., kedy sa Titanic zrazil s ľadovcom. Po necelých troch hodinách, nad ránom 15. apríla o 02:20 hod., klesol ku dnu. Táto tragédia sa zapísala do čiernej kroniky námorníctva, ako najväčšia lodná katastrofa a trvá doteraz.

Pozrite si animáciu, ako sa v reálnom čase potápal tento obrovský parník. Video obsahuje aj komentár, čo sa vlastne dialo v určitom čase na palube, kedy sa už isto vedelo, že tony železa pôjdu ku dňu.

Zdroj: wikipedia.org; youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií