fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Masáž nôh má pre tvoje telo priaznivé účinky. Aké?

Máte tip? napíšte nám mailom

Masáž patrí medzi najúčinnejšie nástroje, o ktorých sa možno dočítať v medicínskej literatúre. Ak pri masáži nôh aplikuješ tlak na správne body, dokáže to uvoľniť napätie nielen v nohách.

Čo je reflexológia?

Reflexológia alebo inak povedané reflexná terapia spočíva v tom, že verí v prepojenie jednotlivých častí tela, ako napríklad to, že body na rukách a nohách sú prepojené s konkrétnymi orgánmi. Masírovaním týchto bodov tak možno docieliť pozitívne zmeny v iných častiach tela.

Keď budeš masírovať konkrétne body na chodidlách, môžeš tým zlepšiť fungovanie problémových miest. Naviac masáž nôh pôsobí relaxačne, znižuje stres, či dokonca zvýši sexuálnu žiadostivosť.

Konkrétne prínosy masáže nôh nájdeš na ďalšej strane

Masáž chodidiel prináša tieto zdravotné prínosy:

  • zvyšuje cirkuláciu krvi a tým pádom zlepšuje prekrvenie tela
  • zlepšuje udržiavanie telesnej rovnováhy
  • zmierňuje príznaky rôznych ochorení
  • redukuje opuch končatín
  • zlepšuje spánok
  • zlepšuje kvalitu a vzhľad pokožky

Spôsob prevádzania masáže

Pokiaľ budeš masírovať palec, stimuluješ tým funkcie mozgu a pľúc.

Masírovanie druhého, tretieho a štvrtého prstu ti poskytne úľavu od rôznych bolestí. Takže, ak ťa bolí napríklad ucho, pomôže masáž malíčka.

Prečítajte si tiež:
Chceš docieliť, aby ťa ženy chceli? Stačí spraviť jedinú vec a tvoja atraktivita brutálne stúpne

Masáž by mala trvať aspoň niekoľko minút a mala by byť vykonávaná na tej nohe, na ktorej sa nachádza orgán, ktorý chceš stimulovať. Pri nepárových orgánoch sa doporučuje masírovať obe nohy súčasne.

Zdroj: electropiknik.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií